Hlavní navigace

Názor k článku Bylo socialistické podnikání zlatým dolem? od Jarmila - Ono to by,lo dost podobné.. Pamatuju na ta...

  • 8. 11. 2019 11:28

    Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

    Ono to by,lo dost podobné.. Pamatuju na ta nařízení: manželé nesměli dělat v provozu, kdy by jeden z nich nadřízeným toho druhého. Jak to udělat třeba na horské chatě, kde byly třeba jen dvě rodiny, to nikdo nevěděl. Hospodský třeba nesměl kupovat alkohol v krámě, protože tem byl levnější. Dělalo se to tak, že hospodský měl "erární" láhev rumu, která musela být opatřena razítkem, a do ní doma přelil rum, koupený v krámu, načež ji opět přinesl do hospody. V hospodě být nesměla, kdyby mu přišla kontrola, lítaly by velké flastry.
    Další čachry dělali třeba zelináři, řezníci, kvalitnější maso nebo zelenina bývalo tzv. podpultové zboží, takže jen pro někoho, obvykle za úplatek nebo protislužbu.
    Ono se leccos dělalo všude. Ve strojírenské fabrice chlapi po práci na koleně svařovali třeba sekačky, poháněné vrtačkami, protože sekačky se normálně nevyráběly. Kdybyste viděl tehdejší malotraktory na vesnici, protočily by se vám pad těmi "puzlle-skládačkami" panenky. To byla přehlídka invence, vyrobené z náhradních kovošroťáckých dílů!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).