Hlavní navigace

Názor k článku Bylo dítě při nehodě v nevyhovující autosedačce? Pojišťovna vám sníží odškodnění od Carlos - Jinak souhlasím s tím, že pojišťovna může odmítnout...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 2. 2018 12:16

    Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

    Jinak souhlasím s tím, že pojišťovna může odmítnout nebo krátit plnění v podstatě z jakéhokoli důvodu. Když mě naboural někdo autem, tak na mě pojišťovna zkoušela, že mi zkrátí plnění o 20 procent, protože jsem nevolal policii. Jenže já ji hned po nehodě volal a bylo mi řečeno, že přijedou až tak za 5 hodin a že se mám pokusit domluvit s dotyčným na místě. Tak jsem se domluvil, on vinu přiznal. (No jo byla sobota... na druhé straně v sobotu nedávno zatýkali Mirka Sládka a bylo na něho 9 policejních aut...). Teď zase ukazovali v televizi případ, kdy v zahraničí někdo ležel ve špitále a oni ho odpojili od přístrojů, protože pojišťovna odmítla uhradit léčbu a péči, přestože ten člověk byl řádně pojištěn. A pojišťovna tohle odmítnutí zdůvodnila tím, že v době, kdy dotyčný ve velkém vedru zkolaboval, tak měl v krvi alkohol a na to se pak prý pojištění nevztahuje.
    Tak mi z toho plyne poučení, že mám být raděj úplným abstinentem a nesmím si na dovolené dát ani deci vína, pokud chci mít aspoň trochu naději, že mi pojišťovna neodmítne plnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).