Hlavní navigace

Burzy mažou část svých předchozích ztrát

29. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa.com
Americké burzy včera podobně jako ty evropské umazávaly část předchozích hlubokých ztrát. Vedle bankovních akcií byl v USA velký zájem například i o technologické tituly.

ČEZ potvrdil zaslání předžalobní výzvy společnosti Škoda JS k úhradě ušlého zisku.

Západoevropské akcie by dnes měly otevřít růstem o více než procento.

Z makroekonomických ukazatelů dnes budou zveřejněny například indikátory důvěry v eurozóně za červen.

Analytici Société Générale včera doporučili koupit akcie německé energetické společnosti RWE a prudce zvýšili svou roční cílovou cenu z 12 EUR na 20 EUR za kus. Hlavním důvodem bylo zvýšené ocenění divize obnovitelných zdrojů.

Obchodování na zámořských trzích

Americké burzy včera podobně jako ty evropské umazávaly část předchozích hlubokých ztrát. Vedle bankovních akcií byl v USA velký zájem například i o technologické tituly. K dobré náladě pomohla i lehce lepší revize růstu tamní ekonomiky za letošní první čtvrtletí.

Zotavování pokračovalo i v nočním obchodování na asijských akciových trzích, když většina indexů roste přibližně o procento, japonské indexy dokonce skoro o 2 %. Vedle spekulací o dalších opatřeních na podporu ekonomiky tomu dnes pomáhá i oživení cen ropy a dalších komodit. Zajímavý je vývoj v Číně; šanghajský index jako jeden z mála takřka nereagoval na Brexit a dnes mírně posílil již potřetí v řadě.

dan_z_prijmu

ČEZ

Média dnes opět informovala o tom, že ČEZ chce po společnosti Škoda JS uhradit újmu za dlouhé odstávky v jaderné elektrárně Dukovany. Mluvčí ČEZ potvrdila zaslání předžalobní výzvy k úhradě ušlého zisku, požadovanou částku ale neuvedla. Škoda JS, která měla na starosti správu zařízení elektráren, ale ve vyjádření pro deník Právo odpovědnost za chyby odmítá. Firma si na kontroly svarů najímala externího dodavatele.

Uvádělo se, že ČEZ by mohl požadovat až 3,5 mld. Kč a získání takové částky by bylo pozitivní zprávou pro cenu akcií. V nejbližší budoucnosti ale z našeho pohledu zřejmě budou akcie ČEZ více ovlivňovat jiné faktory (hlavně tržní sentiment a vývoj cen komodit).

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).