Hlavní navigace

Bulharsko, Kypr, Washington… A kam pojedete na dovolenou Vy?

19. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na pražské burze se největší pozornosti dostávalo ČEZu. Na německém trhy byl zase slyšet vzlykot kyperských bank. Kdo se ale postaral o největší „haló“?

Na pražské burze se největší pozornosti dostávalo ČEZu. Uzavírací cena 564 CZK za akcii již opravdu láká. Otázkou je stále ale nevyřešené Bulharsko, ale hlavně situace na trhu emisních povolenek, která se zatím netěší kloudného řešení. Můj osobní názor je takový, že pro dlouhodobého investora směrem k dividendě a drží titulu v horizontu let je aktuální cena zajímavá. Z krátkodobého hlediska je ale stále mnoho rizik a neznámých. 

Index PX uzavřel se ztrátou –0,72%, přičemž poklesem reagovaly hlavně akcie zmíněného ČEZu (-2,08%), Fortuny (-1,43%), ErsteBank (-1,13%) a Telefoniky ČR (-1,00%). 

Na německém trhu dnes byl slyšet vzlykot kyperských bank a k závěru obchodování v 17.10 hod. SEČ se index DAX dostal k poklesům o –1,00%. O největší „Halóó“ se dnes postaral Thyssenkrupp, který svým propadem o –6% reagoval na zprávy o ředění kapitálu ve výši 1 miliardy euro. Americký index S&P500 otevřel na hodnotách 1555 bodů, k závěru evropských trhů tyto hodnoty ale neudržel. Jedny z mála aktiv, které dnes mírně posilují jsou zlato a stříbro. Následující dny budou jistě nervózní. Pokud vezmeme v potaz aktuální reakce na problémy irské ekonomiky, určitě si dokážete představit rekci na tzv. fiskální útes. Příští týden se zraky burz opět budou upírat na USA a trhy mohou současnou korekci akcelerovat.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).