Hlavní navigace

Bulharsko, Kypr, Washington… A kam pojedete na dovolenou Vy?

František Bostl

Na pražské burze se největší pozornosti dostávalo ČEZu. Na německém trhy byl zase slyšet vzlykot kyperských bank. Kdo se ale postaral o největší „haló“?

Doba čtení: 1 minuta

Na pražské burze se největší pozornosti dostávalo ČEZu. Uzavírací cena 564 CZK za akcii již opravdu láká. Otázkou je stále ale nevyřešené Bulharsko, ale hlavně situace na trhu emisních povolenek, která se zatím netěší kloudného řešení. Můj osobní názor je takový, že pro dlouhodobého investora směrem k dividendě a drží titulu v horizontu let je aktuální cena zajímavá. Z krátkodobého hlediska je ale stále mnoho rizik a neznámých. 

dan_z_prijmu

Index PX uzavřel se ztrátou –0,72%, přičemž poklesem reagovaly hlavně akcie zmíněného ČEZu (-2,08%), Fortuny (-1,43%), ErsteBank (-1,13%) a Telefoniky ČR (-1,00%). 

Na německém trhu dnes byl slyšet vzlykot kyperských bank a k závěru obchodování v 17.10 hod. SEČ se index DAX dostal k poklesům o –1,00%. O největší „Halóó“ se dnes postaral Thyssenkrupp, který svým propadem o –6% reagoval na zprávy o ředění kapitálu ve výši 1 miliardy euro. Americký index S&P500 otevřel na hodnotách 1555 bodů, k závěru evropských trhů tyto hodnoty ale neudržel. Jedny z mála aktiv, které dnes mírně posilují jsou zlato a stříbro. Následující dny budou jistě nervózní. Pokud vezmeme v potaz aktuální reakce na problémy irské ekonomiky, určitě si dokážete představit rekci na tzv. fiskální útes. Příští týden se zraky burz opět budou upírat na USA a trhy mohou současnou korekci akcelerovat.

Našli jste v článku chybu?