Hlavní navigace

Názor k článku Blížíme se k době bezhotovostní? Převálcují platební karty hotovost? od Jan - Vytlačením hotovosti a placením jen kartami by se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 2. 2016 7:54

    Jan (neregistrovaný) ---.ip-37-187-147.eu

    Vytlačením hotovosti a placením jen kartami by se komerční firmy (VISA, MC) dostaly k dokonalému skrytému zdanění veškerého obratu a jeho odsátím z místní ekonomiky. O kolik procent méně dostane obchodních za platbu kartou? Aneb co jiného jsou karetní PROCENTNÍ transakční poplatky v jakékoliv procentní výši za přesun pár virtuálních čísel, proč má karetní "parazit" sebrat tučný zisk z toho, když si někdo koupí kartou dražší věc - tomu se třeba Němci částečně vyhýbají vlastním systémem s nízkými a fixními náklady v podobě EC.

    Další nebezpečí karet po vymýcení hotovosti je absolutní ztráta anonymity (např. Babiš by dostal své EET jak na stříbrném podnose pokud by se prosadily platby jen kartou a ani by se nemusely nikde ty účtenky registrovat a tisknout) a také riziko možnosti kohokoliv zbavit financí a tím vlastně zničit jeho život i jakoukoliv možnost obrany jen kliknutím tlačítka "Zablokovat".

    U karet i u byrokratů platí to stejné jako u plynu - dobrý jako sluha, ale špatný jako pán.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).