Hlavní navigace

Blížící se referendum ve Velké Británii drží korunu lehce slabší

20. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Okolní regionální měny vkročily do nového týdne svou silnější nohou. Nicméně se jedná především o drobnou korekci předchozích ztrát.

Okolní regionální měny vkročily do nového týdne svou silnější nohou. Polský zlotý i maďarský forint si během dnešní seance shodně připsaly zhruba půlprocentní zisky. Nicméně se jedná především o drobnou korekci předchozích ztrát. Ve světle nadcházejícího referenda ve Velké Británii je aktuálně prostor pro výraznější posílení těchto měn limitovaný. Vliv blížícího se všelidového hlasování je patrný i na české měně. Ta se v závěru minulého týdne vyšplhala na letošní nejslabší hodnotu až téměř k úrovni 27,10 CZK/EUR. Po celý dnešní den se kurz držel v blízkosti úrovně 27,06 CZK/EUR. Tedy celkem bezpečně od hladiny kurzového závazku.

V podstatě jedinou zajímavou regionální událostí bude zítra zasedání maďarské centrální banky. Nicméně trh žádnou akci ze strany tamních centrálních bankéřů neočekává. Klíčová úroková sazba by měla zůstat na aktuálních 0,9 %. Trhy by tak měly zůstat ve vyčkávacím módu před tím, než bude v pátek ráno zveřejněn výsledek britského referenda. Podle jeho výsledku lze očekávat patřičnou reakci zejména na polském zlotém a maďarském forintu.
Česká výnosová křivka se dnes posouvala mírně výše, když v podstatě pouze pasivně sledovala obdobný pohyb svého eurového protějšku. Zatímco kratší konec křivky se posunul výše o 1bb, na delším konci křivky činil vzestupný pohyb 2 bb.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).