Hlavní navigace

Názor k článku Bitcoin je budoucnost, věří jeho propagátor od Realista - Máme zde platformy jako Uber a AirBnb. Podobný styl...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 5. 2016 22:48

  Realista (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  Máme zde platformy jako Uber a AirBnb.
  Podobný styl podnikání se bude šířit do dalších (postupně do všech) odvětví.
  Řidiči Uberu (ne všichni, část) neplatí daně, protože Uber jim pošle peníze PayPalem, což se Andrej nedozví. Pokud ale státy budou tlačit na pilu, přechod na Bitcoin se nabízí. A třeba v kombinaci s TORem a také s tím, že na KAŽDOU přijímací i odesílací transakci si mohu pokaždé vygenerovat jinou adresu - anonymita a nepostihnutelnost pak bude celkem solidní.
  Již se vyvíjejí tržiště na způsob Ebay, která ovšem budou zcela decentralizovaná, jako Torrent. Nebude žádný centrální server, kam by mohla napochodovat URNA či daňová kobra. Koupit tam půjde cokoli - od pistole po vymalování koupelny. Anonymně, za bitcoiny, bez DPH, bez dalších daní a odvodů. O čtvrtinu až třetinu nižší cena myslím bude motivací pro stále větší počty nových klientů.
  Platformy jako Uber se tedy obejdou nejen bez státní nekryté měny, ony se i z velké části obejdou bez státní policie či soudů. Nejen že zákazníci hodnotí řidiče, ale i řidiči hodnotí zákazníky. Nebezpečného či smradlavého zákazníka příště nikdo nesveze. Reputační a ratingové systémy jsou schopné z velké části nahradit státní regulace a represivní orgány. Tak jako je blockchain schopen nahradit různé státní registry, např. katastr.

  Záporné úroky problémem jsou a v kombinaci s omezováním hotovosti dvojnásob. Buď budete mít peníze v bance (a strhávat se vám bude třeba 5%), nebo se je pokusíte vybrat. Ale to nepůjde, protože hotovost bude omezena (zůstanou třeba jen drobné, aby bylo jak koupit noviny a zaplatit na WC). Česká banka vám nevydá nejen hotové koruny, ale ani dolary či eura. Jednak proto, že snižování úroků se bude dít všude (USA, EU, CH, GB, JP, ...) a jednak proto, že prostě zákon zakáže výběry v hotovosti nejen v korunách, ale obecně. Co pak? Pošlete si peníze někam, kde to ještě nezakázali (Singapur? A nebude to také omezované?), pak si tam zaletíte s kufrem.... a co pak? Cestou zpět vám kufr na letišti zrentgenují! Samozřejmě mafián či zkorumpovaný politik si nějak poradí, ale běžný člověk bude v pasti.

  Ale samozřejmě souhlasím, že kryptoměny nejsou jedinou cestou a pro někoho asi ani ne tou hlavní. Zlaté a stříbrné investiční mince jsou cestou osvědčenou. Akorát že může být problém je v případě potřeby vyvézt do zahraničí (to u BTC ne). Plus je velmi pravděpodobné, že v jejich případě přijde nějaké omezení, nebo aspoň zamezení anonymního nákupu podstatně dříve, než u bitcoinu. Více třeba zde:
  https://monikamrazova.wordpress.com/2016/03/04/babis-rozsiruje-kontrolni-hlaseni-na-vsechny-obcany/

  Tzn. kdo uvažuje touto cestou, měl by si pospíšit.
  Ale co třeba za 5 let, pokud Au/Ag koupit nepůjde, nebo jedině při prokázání totožnosti (což pak úplně ztrácí smysl, protože pak si pro to k vám stát kdykoli může přijít - zlato se znárodňovalo i v relativně svobodných USA a Británii!).
  Navíc pokud budete zlatem platit, lehce vás při tom nachytají. Výhodou modelu Uber je, že tam nikdo nic nikomu neplatí! Svezu se autem, nemusím u sebe mít ani kartu, ani hotovost. Po vystoupení mi nějaká zahraniční firma z karty strhne nějaké peníze. 10% si nechá. A zbytek pošle řidiči na paypal. Žádný provokatér z berňáku tak nikoho nemůže nachytat, že někomu za něco platil. Celý tento model se přechodem na bitcoin jen zlepší a zbezpeční. Přechod na zlato v tomto případě možný není. Zlato bude spíš mít smysl v tom, že uchová váš majetek přes to období rozkladu, chaosu a hyperinflace.

  Co se týče inflační státní měny - nejen Řecko, ale i Itálie, Francie a nakonec i my směřujeme ke státnímu bankrotu. Tak, jak dnes náš stát hospodaří, to možná ještě půjde 10-15 let (pokud ovšem nepřijde zvenčí nějaká zásadnější krize). Hromadící se státní dluhy půjde umořovat jen inflační cestou. Stačí se podívat na USA - dolar za 100 let ztratil 98% své kupní síly, zbyla jen 2 procenta té původní. Spořit si dlouhodobě (na penzi) v korunách či státních dluhopisech, je stoprocentní ekonomická sebevražda. Člověk musí hledat cesty, jak z této pasti uniknout. V žádném případě nikomu neradím jít masivně do BTC. Ale své místo v portfoliu jistě má. Stejně jako to zlato a stříbro. Co ho tam však podle mne nemá - potištěný papír.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).