Hlavní navigace

Názor k článku Bez peněz do ordinace nelez od anonym - Nikdo tu neuvádí, že mám ručičky dozadu či...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 12. 2007 11:11

  anonymní
  Nikdo tu neuvádí, že mám ručičky dozadu či že se mi nechce pracovat. Jen jsem poukazoval na zvěrstva, která tu ODS páchá na nevinných. Plácáte páté přes deváté, mícháte hrušky s jablky.
  "regulační" poplatky zdravého jedince 2x za rok nepoloží, ale trvám na tom, že u důchodců, dětí nebo chronicky nemocných to bude působit problémy. Tyto kategorie nevydávají jen spoustu peněz za léky, ale i za další pomůcky, vitamíny atp., které se ze zdravotního pojištění nehradí. U řady léků se do limitu započítává jen ten nejnižší doplatek v dané kategorii, nikoliv tedy ten skutečný u konkrétního léku. Takže můžete vydat třeba za čtvtletí 50 tisíc za doplatcích, pomůckách atp., ale bude vám započítáno např. jen 8 tisíc. No a ty převyšující 3 tisíce vám pojišťovna do 2 měsíců vrátí, vy ale mezitím budete opět tvrdě platit v dalším čtvtletí. Pro někoho je tisícovka peníz, pro někoho není nic 20 tisíc.Ale vy jako pacient tam budete mít umrtveno několik tisícovek, které vám sice vrátí a které byste určitě využil jinak a lépe. A právě proto, že ODS je na hony vzdálena realitě prostých občanů, může vytvářet taková zvěrstva ve zdravotní a sociální oblasti.
  Nebuďte sobec a vžijte se laskavě do situace takovýchto občanů. Možná, že nyní dobře vyděláváte, jste mladý, zdravý. Nic však nemusí být na věčné časy. Až se vás to bude týkat a dojdou úspory, nebo vám marodění omezí rozlety typu platba hypotéky či tržního nájemného, taky možná budete volat po spravedlnosti a solidárnosti.A je jasné, že pokud lidé na léčení nebudou finančně mít nebo jim bude líto tyto peníze vydávat, když celý život platili daně, tak k lékaři nepůjdou s banalitou, ale až s komplikací, což v konečném efektu bude mít za následek daleko vyšší výdaje na zdravotní péči. Pak jistě bude "lepší", když pacient s komplikacemi nebude léčebnou péči vůbec požadovat a dobrovolně zemře - vypsání úmrtního listu určitě rozpočet tolik nazetíží ...
  Nemáte zřejmě vůbec představy, kolik může jít z "vlastní kapsy" různým handicapovaným spoluobčanům. Důchodcům třeba v domově důchodců seberou tařka celý důchod, a už jim nezbývá na léky. Invalida si nemůže doma sám vyměnit žárovku, ale musí si na tento běžný úkon někoho zjednat (a zaplatit). Těch možností, jak přijít o to málo, co někomu ještě zbyde, je celá řada.

  Nic z uvedeného se mne zatím netýká (nikdy neříkej nikdy - časem se mne může i něco z tohoto týkat), ale nejsem okolo sebe slepý a sobecký a vnímám i ty ostatní, co se jim v životě ne vlastní vinou tolik nevede.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).