Hlavní navigace

Názor k článku Banky utáhnou kohouty. Na některé hypotéky už možná nedosáhnete od jezevec - a vy ste referent čeho - spořitelny asi,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 3. 2017 14:17

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  a vy ste referent čeho - spořitelny asi, tipuju? tam jsem nalezl nejlepší experty.
  příklad (1). auto na leasing, měsíční splátky 23.000, v únoru doplacena poslední splátka (tři roky ze tří, bezproblémová historie splácení), v květnu žádáno o úvěr. co řekne imbecil z řízení rizik? ale vy pane nemáte příjmy. povidám: pokud se podíváte na strukturu výdajů, musíte vidět, že poslední tři roky jsem si vydělal 23.000/měsíčně navíc, které jsem bezproblémově splácel na auto, nyní si chci koupit novější auto a znova splácet - je tak těžký pochopit, že na splátky na které jsem měl vloni a tři roky konzistentně předtím, budu mít i letos, přestože se neobjevily v příjmu ke zdanění? ano, pro debila to je problém. musím nejdřív jeden rok vykazovat zisky, z tech zisků namísto abych je reinvestoval, zaplatil daně - a pak se pro banku stanu (ne volem, který neumí řídit cashflow, ale) důvěryhodnějším klientem.
  příklad (2). rozvedený vlastník šestadvacetiletého dítěte, pětadvacet roků platící svědomitě na něj výživné. kontrolní otázka: je-li zřejmé, že nejpozději 26.rokem dítěte končí vyživovací povinnost, ostatně potomek již ukončil školu a nastoupil do zaměstnání - dokáže to referent pochopit, a zařadí částku dosud placenou na výživném, mezi kolaterální příjmy? ale ne, neeee, neudělá to, naopak - přestože je zřejmé, že výživné končí, on mu tu částku nepřičte, ale naopak ODEČTE od mzdy, protože přece jí platil vloni.
  příklad (3). osvč investoval do výrobních prostředků, modernizoval výrobu - a aby ušetřil na daních, před koncem roku nakoupil (v JDU) zásoby. na vyráběné zboží je pravidelný odbyt a dlouhodobá smlouva. kontrolní otázka: dokáže imbecil z řízení rizik pochopit, že je-li dlouhodobý odbyt a bylo-li nakoupeno modernější výrboní zařízení, že lze poměrně snadno vypočíst letošní kolaterální příjmy, přestože nejsou vidět ve výsledovce loňského roku? dokáže pochopit alespoň tak málo, že nakoupené zásoby se spotřebují na výrobu výrobků, které se v letošním roce prodají, a že z toho budou peníze? ale néééé, nás zajímá jen příjem ke zdanění v loňském roce.
  pindy o tom, jak někdo dostal na stotisícovou roční mzdu stotisícový úvěr se splatností jeden rok, si nechte na školení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).