Hlavní navigace

Banky táhnou akciové trhy dolů

1. 6. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Čtvrtek bude patřit indexům nákupních manažerů PMI ze zpracovatelského průmyslu a to jak v Evropě, tak za oceánem.

Hlavní události

Dnes bez významných firemních zpráv.

Západoevropské akcie by dnes měly zahájit posílením.

Čtvrtek bude patřit indexům nákupních manažerů PMI ze zpracovatelského průmyslu a to jak v Evropě, tak za oceánem. Podle předběžného PMI se aktivita v průmyslovém sektoru eurozóny vyšplhala během května na nejvyšší hodnotu za posledních 73 měsíců a potvrdí pokračující růst výroby jak v eurozóně, tak ve střední Evropě. V Česku dokonce podle našich odhadů dosáhne PMI šestiletého maxima.

V Evropě dnes zveřejní výsledky rakouská železárna voestalpine.

skoleni_29_6

Analytici Société Générale snížili doporučení norské těžební společnosti Seadrill na Prodat.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie v závěru včerejšího obchodování umazaly většinu svých celodenních ztrát a index S&P 500 zakončil den pouze s mírným 0,1% oslabením. Hlavními propadlíky byly banky, které po ohlášení JP Morgan o poklesech výnosů v druhém čtvrtletí odepsaly 1,7 %. Nedařilo se ani těžařským společnostem, když cena černého zlata dál klesala v obavách, že prodloužené omezení těžby ropy ze strany OPEC a Ruska nebude dostatečné pro snížení nadměrných světových zásob. K celoměsíčnímu zisku 1,2 % tak index S&P 500 dotáhly utility, jejichž akcie si včera připsaly 0,5 % a telekomunikace se zdravotnickým sektorem s 0,4% zisky.
Čínským akciím neprospěl posilující juan a nižší tovární produkce a tak ustupují z měsíčních maxim. Šanghajský index odepisuje 0,3 % a šenčenský 0,9 %. Naopak slabší jen pomohl japonským akciím k návratu k zisku a oba japonské akciové indexy si připisují 1% zisky. Daří se i hongkongským, taiwanským a singapurkým akciím, které přidávají mezi 0,3 a 0,5 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).