Hlavní navigace

Názory k článku Banky nás chtějí vyhnat ze svých domů?!?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 3. 2001 22:53

  eja (neregistrovaný)

  Někde, v jakési diskusi jsem již o svých zážitcích psal. Možná, že se budu tedy opakovat, ale nešť:
  Vybíral jsem si v jedné všeobecně známé bance výpisy z běžného účtu (BÚ), pracovnice na přepážce mi předala "osobní dopis" podepsaný gen. ředitelem banky. Protože jsem se tam dočetl, že budu za výpisy z BÚ vybírané osobně platit nehorázné sumy, musel jsem přejít o několik přepážek dále, kde jsem chtěl změnit dispozice v tomto BÚ, vč. dalších příkazů. Pracovnice onoho banovního domu, o pouhé tři přepážky dál, než jsem obdržel onen dopis GŘ, se velice podivila a šla si onen dopis OKOPÍROVAT !!! Když jsem jí řekl, že o pár přepážek dál tohoto dopisu leží stoh a že by si ho tam tedy mohla vyzvednout, se ona pracovnice divila, že "o ničem takovém neví". To jsou ale paradoxy!?! Další průběh jednání je příliš dlouhý a myslím si, že zde na něj není místo. M.j. se dále jednalo o zřízení ovládání mého BÚ po internetu a pod., o čemž ona pracovnice měla pouze mlhavé představy.
  Když jsem oné pracovnici sdělil, že asi budu nucen změnit bankovní dům za jiný, kde se ke svým klientům alespoň tváří přívětivěji, jenom pokrčila rameny i přes to, že jsem jí upozornil, že moje aktiva zde mají na konci šest nul.
  Asi ani to je nezajímá.
  Později jsem zjistil, že onen bank. dům má dokonce svého "ombudsmana", kterému jsem své peripetie popsal. A světe div se, bylo mi odpovězěno, dokonce! I přes mojí jedovatou poznámku, zda mudou mít i svého ombudsmana např. pražští popeláři.
  Tento bankovní dům se počátečními písmeny jmenuje Česká spořitelna...

 • 13. 3. 2001 23:26

  Thorken (neregistrovaný)

  Jsem rad, ze do banky uz nemusim skoro vubec chodit. Naposled jsem tam byl dnes, a to jen proto, abych se zeptal, kde je nejblizsi bankomat...

 • 16. 3. 2001 11:50

  PB (neregistrovaný)

  Takovy optimista nejsem.

  Vetsina bank sice prikazy podane elektronicky zpoplatnuje mensi castkou, ale za sluzbu jako takovou musim platit pausal.
  Opravdu je pro klienta vyhodnesji podavani prikazu pres mobil (se slevou 1-2 Kc na jeden prikaz oproti podani na pobocce) kdyz k tomu musim platit dalsich 30-100 Kc mesicne navic?
  Spis to vypada, ze pro banku je prime bankovnictvi levnejsi a pro klienta drazsi...

  Nektere banky dokonce prime bankovnictvi zdrazuji spolu se se zdrazovanim "prepazkovych" ukonu. Napr KB, ktera doposud nabizela Expresni linku od urciteho zustatku zdarma, presla na pausal 45 Kc; soucasne sice nabizi slevu na vedeni uctu, vysledek je ale zdrazeni minimalne o 30 Kc mesicne. Totez u karet - spolu s omezenim funkcnosti EC/MC mezinarodnich doslo ke zdrazeni rocniho poplatku o 17%

  PB

 • 29. 3. 2001 14:28

  mib (neregistrovaný)

  Zdrazovani poplatku na prepazkach je mi volne. V bance jsem byl naposledy nekdy pred rokem. Mam Expandia Banku. Ucet muzu ovladat na 100% z exploreru a zadarmo (zadne pausaly) jen cena za vedeni uctu a muzu to delat jak praci tak doma, takze taky nic neplatim. Proste POHADKA.

 • 28. 12. 2015 20:55

  Pavel Daníček

  vyhnat lidi schopné ovládat svůj účet přes internet k domácímu internetbankigu?
  ano i ne
  kdo je a není schopen pracovat s internet-bankingem ?
  staří (někteří)
  retardovaní (někteří)
  chudí (umí ale nemají na čem například exekuce na příjem jíst nebo utrácet za internet)
  ale to bude v bankovních domech hodně smutno
  a v případě nebezpečné situace to bude hodně hustý
  takže bude potřeba víc bezpečnostního personálu
  a taky nějaký zdravotnický

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).