Hlavní navigace

Názor k článku Bankovnictví za socialismu: Vrcholem techniky byly diskety a magnetické pásky od AAA - Na placení nájmu, tepla, vody, elektřiny, novin, televize,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 1. 2019 16:14

  AAA (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Na placení nájmu, tepla, vody, elektřiny, novin, televize, plynu, pojištění. Zkrátka úplně obyčejně skoro všechny pravidelné platby.

  To sice bylo. Jenže většina lidí prostě šla ten rozpis SIPO zaplatit v hotovosti na poštu, než aby ho platila ze sporožira.

  "Pamatuju, jak účetní z podniku + ozbrojená ochranka dojeli do banky, kde dostali kufr peněz, přivezli to do podniku, účtárnu zamkli "
  A co? To si myslíš, že dnes se s hotovostí nepracuje? A když pracuje, když existuje ochranka, trezory, zamčené dveře, že neexistují účty?

  No, ozbrojené ochranky už většina podniků dnes kvůli výplatě výplat fakt nepotřebuje. Ostatně platby v hotovosti jsou dnes omezeny na 270 000.

  A dnes ta sámoška ve Vyšných šeky bere? No ták, přemýšlej o tom, co sama píšeš.
  Ani dnes (téměř) nejsou bankomaty a bankovní pobočky na vesnicích, ba i pošty jsou pomalu rušeny. A zdaleka ne každý obchodník na vesnici bere karty (kvůli poplatkům se tomu nedivím).

  Nebere, ale přece jenom je možností jak si vybrat tu hotovost poněkud více než na té jedné jediné pobočce Spořitelny, že.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).