Hlavní navigace

Názor k článku Bankovnictví za socialismu: Vrcholem techniky byly diskety a magnetické pásky od Pavel - Znal jsem různé komunisty. Jedna holka vstoupila do strany,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 1. 2019 14:37

  Pavel (neregistrovaný) 185.24.236.---

  Znal jsem různé komunisty.

  Jedna holka vstoupila do strany, protože po dvou letech práce na doktorské práci jí řekli, že buď vstoupí, nebo doktorát neudělá.

  Znal jsem člověka tak naivního, že on byl opravdu přesvědčen, že jen jako komunista může dělat něco dobrého pro lidi a vstoupil dobrovolně.

  Znal jsem člověka, který byl do strany vstoupen. Jako poslednímu nekomunistickému vedoucímu odboru na úřadě mu prostě jednoho dne řekli, že ho vítají mezi sebou a dali mu rudou knížku.

  A znal jsem i kariérní podrazáky, kteří tam vstoupili opravdu jen proto, aby si vychutnali moc nad ostatními. Tito pak velmi halasně a veřejně pálili rudé knížky a dělali spoustu jiných věcí, kterými se snažili dát najevo, že s komunistami nemají nic společného. A o těchto lidech platí, že bývalý komunista je oxymoron jako bývalý černoch.

  A taky jsem znal lidi, kteří když jim bylo naznačeno, že by měli do strany vstoupit, tak honem vstoupili do ČSL nebo ČSS, čímž ty komunistické hmyzáky natrvali odpudili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).