Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Banka Creditas láká na vysoký úrok. Peníze tu ale musíte nechat ležet od her - Spořící účet je jen pro fyzické osoby, nebo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2017 9:44

  her (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Spořící účet je jen pro fyzické osoby, nebo i pro právnické? Může sem uložit peníze i SVJ?

 • 4. 1. 2017 6:45

  bob (neregistrovaný) 82.113.61.---

  Nechápu tu snahu funkcionářů SVJ honit někde procenta na úrocích. Já bych tedy miliony našeho SVJ do podobné pochybné banky rozhodně nedal. V SVJ je většinou celkem jednoduché ušetřit ročně klidně statisíce úplně jinak než uložením peněz na nějaké jiné místo.

  Jedna z mnoha nápověd: jak je třeba možné že dva úplně stejné panelové vchody v různých SVJ můžou mít roční spotřebu tepla třeba 450 vs 900 tisíc korun?

  A další: jak je možné že jedno SVJ dokáže dělat vše jen za pomoci výboru v obdobném bere výbor stejné peníze ale navíc za 1/4M ještě dělá správce bývalé družstvo?

  Atd atd atd. Kašlete na nějaké úroky a raději MYSLETE!

 • 4. 1. 2017 11:07

  Filip (neregistrovaný) 193.86.82.---

  Přesně. A navíc je důležité i se naučit vyjednávat. Naše družstvo má účet u ČS, kde jsme platili poplatky. Stačilo jednat a vyjednali jsme si daleko lepší podmínky, za účet téměř neplatíme. Navíc je to určitě lepší varianta, než měnit číslo účtu pro platby nájemného, to bychom skončili s řadou neplatičů, protože prostě pro některé lidi je problém změnit trvalý příkaz. No a jako bonbonek na závěr máme od ČS úvěr na rekonstrukci střech s úrokovou sazbou pod 1 % p.a.

 • 5. 1. 2017 12:18

  her (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Můžete mi dát kontakt na vašeho finančního poradce, který vám vyjednal úrok u ČS pod 1 %? Protože nám banky u úvěru 12 mil. Kč (střecha, zateplení, výtahy) nabízejí nejméně 2,2 % (ČS, ČSOB), tak nevím, co děláme špatně, možná neumíme vyjednávat.

 • 4. 1. 2017 12:02

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Máš to asi dobře promyšlené, ale já tvým myšlénkám nerozumím.

  - Příčin rozdílné spotřeby tepla, vyjádřené ale v penězích (teplo má jinou jednotku), může být spousta. V každém případě, pokud je ta spotřeba o 100% odlišná, tak ty "vchody" zcela zjevně stejné nejsou. (Dokonce i kdyby byly nachlup fyzicky stejné, včetně zdroje tepla, tak nebudou stejní uživatelé.)

  - Ano, ideální řešení je najít někoho, kdo bude dělat (skoro) zadarmo. Ale jak píšeš, šlo by to ještě vylepšit. Najít někoho, kdo to bude dělat úplně zadarmo, nebo ještě lépe, za to bude platit.

  Podstata tvé myšlénky je v tom, že jestliže je zde nějaký větší výdaj, tak na menší máme kašlat. Tím, jestli ta větší úspora vyžaduje nějakou aktivitu a náklady, natož je vyčíslit, to je pro tebe asi nepodstatné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).