Hlavní navigace

Avast nabídne akcionářům AVG koupi jejich akcií za 25 USD za akcii

7. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Avast nabídne akcionářům AVG koupi jejich akcií za 25 USD za akcii. To je prémie asi 33 % ke včerejší zavírací ceně Avastu 18,79 USD.

Pražská burza

V úterý a ve středu byla pražská burza z důvodu státních svátků zavřena. Pondělní obchodování pak bylo zase poznamenáno uzavřením amerických trhů a aktivita investorů tak byla relativně nízká. Dařilo se akciím Stock Spirits (+3,4 % na 54,5 Kč), které se v Praze obchodovaly naposledy s nárokem na dividendu. V porovnání s klesajícím finančním sektorem v Evropě se dařilo i bankám. Komerční banka přidala 1,8 %, Erste (+0,2 %) se také většinu dne držela v zeleném a Moneta, i přes mírnou ztrátu (-0,5 % na 75 Kč), se rychle vrátila na úrovně před britským referendem a pohybuje se jen těsně pod svým historickým maximem. Největší ztrátu v rámci PSE zaznamenal Unipetrol po odvolání generálního ředitele.

USA

Akcie na Wall Street následovaly cenu ropy (WTI +1,7 %; 47,4 USD) a dokázaly tak vymazat úterní ztráty. Růst černého zlata byl pro trhy silnější impuls než obavy o vývoj britské a globální ekonomiky, které poslaly libru na nová lokální minima vůči dolaru (1,2935; denní minima 1,28). Hlavní index S&P 500 (+0,54 %; 2 099,73 b.) nakonec posílil o 11 bodů, denní minima byla o 26 bodů níže. Sentimentu pomohl také překvapivě silnější výsledek indexu ISM ve službách. Záznam ze zasedání Fedu ukázal na vyčkávací taktiku a neměl téměř žádný vliv na zbytek obchodování. Zlato pokračuje po Brexitu v dalším růstu (+0,55 %; 1 364 USD).

Komentář k devizovému trhu

Česká koruna se v pondělí a během mělkého svátečního obchodování posunula zpět blíže k hranici 27 CZK/EUR. Kurz od pondělka osciloval spíše kolem hladiny 27,05 a koruna tak mírně posílila z hodnot kolem 27,10, kde se nacházela týden po Brexitu. Dolar k euru posílil po lepších datech z amerického ISM (indexu nákupních manažerů) ve službách i díky pokračující útěku investorů do amerických vládních dluhopisů. Dolar se posunul z 1,115 USD/EUR pod hladinu 1,11.

KALENDÁŘ/ VÝZNAMNÉ UDÁLOSTI

Německo: Průmyslová výroba za květen: –1,3 % m/m (oček. +0,1 %)

14:30 – USA: Týdenní data z trhu práce

12:30 – USA: Pepsi Co má výsledky za 2Q16

Zahraniční společnosti:

AVG: Avast koupí firmu za 25 USD/akcie

Yandex investuje do lékařské aplikace

dan_z_prijmu

AVG (+)

Dnes ráno oznámily antivirové společnosti AVG a Avast, že Avast nabídne akcionářům AVG koupi jejich akcií za 25 USD za akcii. To je prémie asi 33 % ke včerejší zavírací ceně Avastu 18,79 USD. Objem transakce tak bude cca 1,3 mld. USD. Firmy si od spojení slibují rychlejší technologický pokrok i organizační úspory. AVG mezitím také oznámilo, že za 2Q16 čeká tržby ve výši 104 – 106 mil. USD. To je pod očekáváním trhu ve výši 108 mil. USD, nicméně hlavní bude dnes zpráva o akvizici.

Yandex (=)

Společnosti Yandex a Baring Vostok oznámili společnou investici do lékařské aplikace pro mobilní telefony. Ta uživateli umožní rychle kontaktovat lékaře dle potřeby. Firmy zatím investovaly 5,5 mil. USD a jde tak o relativně malou investici.

Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).