Hlavní navigace

Audi na frankfurtském veletrhu zvyšuje výhled prodejů, co na to akcie?

20. 9. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Automobilka Audi z koncernu Volkswagen zvýšila odhad letošních prodejů na více než 1,3 mil. vozů. Navíc očekává další růst i v roce příštím. Co na to akcie?

CEO R.Stadler novinářům při otevírání mezinárodní automobilové show ve Frankfurtu (Internationale Automobil-Ausstellung 2011 – IAA 2011) řekl, že automobilka eviduje solidní přísun nových objednávek. Jak uvedl, „některé mraky“ ohledně globálního ekonomického výhledu by mělo Audi kompenzovat uvedením nových modelů. Ve 3Q se má jednat o malé sportovní užitkové vozidlo A6 a dále pak pětidveřovou verzi kompaktního vozu A1.

Na IAA Audi vystaví na 30 vozů. Expozice je vůbec největší, s jakou se kdy automobilka představila. Jedná se vlastně o 100 metrů dlouhou budovu, která je působivá svými zakřivenými tvary. Široká je 30 metrů a vysoká přes 12 metrů. Poprvé se tak automobilka prezentuje ve své vlastní budově, což je dáno i tím, že IAA2011 považuje letos za nejdůležitější automobilový veletrh. Automobilka připravila dokonce i virtuální prohlídku svého stánku.


Zdroj: www.audi.com

Pokud někoho láká vidět mj. zmiňovanou expozici, IAA probíhá od 15. do 25.9. (pro veřejnost od 17.9.)

Nutno zmínit, že Audi roste stále především v Číně, kde svými prodeji již překonala svůj domovský trh. Letos zde očekává prodej více než 300 tis. vozů, oproti dříve odhadovaným více jak 280 tis. Čína se tak pro automobilku stala vůbec největším trhem. V srpnu jí v Číně meziročně vzrostly prodeje o 25,5 % na 28068 vozů.

CEO také potvrdil, že pokračují přípravy na rozhodnutí ohledně možné výstavby závodu v Severní Americe. Jasno by mělo být do roku 2015.

Šéf prodeje P. Schwarzenbauer pak odmítl spekulace některých médií ohledně nedostatečné poptávky po modelu A1. Dle něho prodeje nového modelu jsou plně s předpoklady firmy.

CHP22

Jak je uvedeno výše, Audi je součástí koncernu Volkswagen. Také celý koncern očekává v příštím roce celkově růst, avšak dle vedení některé regiony mohou být poznamenány současnou dluhovou krizí. Koncern celkově pozitivně zmiňuje právě Čínu, ale také Rusko. Letos by se dle koncernu celosvětově mělo prodat okolo 62 mil. vozů, v příštím roce to má být 64 mil. Šéf M.Winterkorn ohledně prodejů koncernu uváděl naposledy v červnu pro letošek číslo 8 mil. (loni prodáno 7,28 mil. vozů).

V té souvislosti možno zmínit i akciový vývoj akcií Volkswagen. Na níže uvedeném aktuálním denním grafu pořízeném z obchodní platformy SAXO Trader 2.5,můžete sledovat cenovou korekci a propad z původních „maxim“ okolo 150 EUR za akcii. Dnešní cena 103 EUR a hodnoty okolo 100 EUR se zdají být silnou supportní hranicí.

Autor článku

Autor je makléřem společnosti Conectium.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).