Hlavní navigace

Asijské burzy pokračují v poklesu

14. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Americké akciové trhy se včera vrátily do ztrát. Hlavní indexy byly od začátku seance pod prodejním tlakem a nakonec odepsaly skoro 1,5 %. I noční obchodování na asijských trzích přineslo pokračování poklesu.

Hlavní události

ČEZ oznámil další prodloužení v Temelíně.

Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným růstem.

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zajímavá hlavně průmyslová produkce v eurozóně za červenec.

Analytici Société Générale včera aktualizovali svá doporučení pro akcie několika amerických bank; nově například doporučují prodat akcie Citigroup.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy se včera vrátily do ztrát. Hlavní indexy byly od začátku seance pod prodejním tlakem a nakonec odepsaly skoro 1,5 %. Pokles cen ropy srazil energetické tituly, v červených číslech ale skončila i všechna ostatní odvětví. Akcie Wells Fargo spadly o více než 3 % kvůli skandálu, že zaměstnanci banky otevřeli mnoho účtů bez souhlasu klientů. Proti proudu naopak šly více než 2% růstem akcie Apple díky zprávě o nečekaně vysokých objednávkách nového modelu iPhone 7.

Noční obchodování na asijských trzích přineslo pokračování poklesu. Kontinentální index MSCI Asia Pacific klesl již popáté v řadě, japonský Topix dokonče již pošesté za sebou. Burzy v zemi vycházejícího slunce srážely hlavně banky v reakci na spekulace, že tamní centrální banka by mohla na svém nadcházejícím zasedání srazit úrokové sazby ještě více do záporu. Kvůli svátkům se dnes neobchodovalo v Jižní Koreji, od zítřka budou zavřené i čínské pevninské trhy.

dan_z_prijmu

ČEZ

ČEZ oznámil další prodloužení odstávky druhého bloku jaderné elektrárny Temelín. Jeho spuštění bylo odloženo z 21. září na 1. října.

Zpráva by dnes mohla mít mírně negativní dopad na cenu akcií. Opakující se problémy v jaderných elektrárnách navíc podle našeho názoru zvyšují riziko, že by firma nemusela dosáhnout svých celoročních finančních cílů.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).