Hlavní navigace

Názor k článku Apple Pay v Česku funguje. Návod, jak jej aktivovat od Dalibor Z. Chvátal - Našel jsem cestu, jak lze Boon kartu dobít,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 7. 2016 1:10

  Dalibor Z. Chvátal

  Našel jsem cestu, jak lze Boon kartu dobít, ale je vhodná jen pro drobné platby a nesmí se moc přehánět.

  Postup:

  Nakoupit u obchodníka, který umožňuje vrácení zboží bez udání důvodu. Zakoupit zboží/službu, zaplatit jej platební kartou (jakoukoli). Vrátit zboží/službu, obchodník vrátí peníze zpět na platební kartu. Pro vrácení se ale použije aplikace boon, tj. k bezkontaktnímu snímači se přiloží iPhone a terminál provede refundaci. Vydavatel Boon peníze automaticky připíše. Všichni jsou spokojení: obchodníka to nestálo žádnou placenou provizi, vydavatel karty, se kterou bylo placeno, má obrat, Wirecard Bank (vydavatel Boon) získá poplatečky za přeshraniční transakci a majitel iPhone může platit. A jako třešinka na dortu na závěr, refundace se provádí středovým kurzem MasterCard.

  Vyzkoušeno v Hornbachu: vrácených 1255 Kč se do aplikace Boon připsalo za necelých 25 hodin kurzem 1 GBP = 31,756, tedy velmi dobrým kurzem. Pro zajímavost, ČSOB měla GBP v den zúčtování za 32,347 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).