Hlavní navigace

Americký Nasdaq se vyhoupl nad úroveň 6000 bodů a vylepšil maximum

Autor: Depositphotos
Miroslav Frayer

Americký akciový index S&P 500 si v průběhu včerejší seance polepšil o 0,6 %, když hlavními tahouny byli těžaři a zpracovatelé komodit, jejichž akcie si připsaly 1,6 %. Dařilo se i ropným producentům, kteří zakončili se zisky ve výši 0,9 %.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hlavní události

Výsledky CME překonaly očekávání trhu, cena akcií by měla reagovat růstem.

Dozorčí rada ČEZ by měla dnes rozhodnout o prodeji uhelné elektrárny v Počeradech.

Západoevropské akcie by měly na začátku seance hledat svůj směr.

Makroekonomický kalendář dnes nic zajímavého ve Spojených státech ani Evropě nenabízí.

Americká výsledková sezóna pokračuje v plném proudu. Mezi reportujícími dnes nalezneme například Procter & Gamble, Boeing nebo PepsiCo. V Evropě ráno zveřejnily výsledky hospodaření například Daimler, Saab či Credit Suisse a čekají nás ještě GlaxoSmithKline nebo Fiat Chrysler.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový index S&P 500 si v průběhu včerejší seance polepšil o 0,6 %, když hlavními tahouny byli těžaři a zpracovatelé komodit, jejichž akcie si připsaly 1,6 %. Dařilo se i ropným producentům, kteří zakončili se zisky ve výši 0,9 %. Ovace však patří především technologickému indexu Nasdaq, který díky včerejšímu zisku ve výši 0,7 % pokořil hranici 6000 bodů a vylepšil svoje historické maximum.

Zdá se, že optimismus na akciových trzích prozatím nevyprchává a i třetí seanci tohoto týdne končí asijské burzy v plusu. Největší zisky okolo jednoho procenta si připisují japonské tituly, následované australskými (+0,7 %), indickými (+0,6 %) a jihokorejskými akciemi (+0,5 %).

Sledovanou událostí bude dnes plánované oznámení chystaných změn v daňových zákonech Spojených států. Donald Trump již dříve mluvil o snižování daní pro fyzické osoby a rovněž nižším daňovém zatížení pro americké společnosti. Fiskální impuls v podobě nižšího zdanění by byl pozitivem pro další vývoj akciových trhů, na druhou stranu bude záležet především na tom, jak bude úspěšné hlasování o těchto změnách v parlamentu.

dan_nemovitost

CME

Mediální skupina CME zveřejnila výsledky hospodaření za první čtvrtletí. Tržby společnosti v prvním kvartále v porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostly v souladu s očekáváním trhu a naším odhadem o necelých 5 % na 135 mil. USD. O nárůst tržeb se postarala především zvýšená poptávka o televizní inzerci v Rumunsku, kde tržby společnosti rostly 20% tempem. Výrazně však posílily i výnosy z předplatného a poplatků, které především díky přechodu společnosti na placené kanály na Slovensku a ve Slovinsku vzrostly o 11 %. Růst ziskovosti výrazně předčil očekávání trhu i naše odhady, když OIBDA, která dosáhla 22,1 mil. USD, vzrostla skoro o 30 % především díky pokračujícímu růstu ziskovosti a tržeb v Rumunsku. Posílení ziskovosti podpořil i mírný růst ziskovosti v České republice a pouze mírný nárůst nákladů. Díky snížení průměrné úrokové sazby došlo k výraznému poklesu úrokových nákladů, které přispělo k zmírnění čisté ztráty společnosti na 11,1 mil. USD v porovnání s 40,7 mil. USD ztrátou z prvního čtvrtletí loňského roku.

Výsledky společnosti výrazně předčily očekávání trhu především v oblasti ziskovosti, což je po mírném zpomalení růstu v posledním čtvrtletí minulého roku dobrý signál, který by mohl mít pozitivní vliv na vývoj ceny akcií společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).