Hlavní navigace

Americký Nasdaq se vyhoupl nad úroveň 6000 bodů a vylepšil maximum

26. 4. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Americký akciový index S&P 500 si v průběhu včerejší seance polepšil o 0,6 %, když hlavními tahouny byli těžaři a zpracovatelé komodit, jejichž akcie si připsaly 1,6 %. Dařilo se i ropným producentům, kteří zakončili se zisky ve výši 0,9 %.

Hlavní události

Výsledky CME překonaly očekávání trhu, cena akcií by měla reagovat růstem.

Dozorčí rada ČEZ by měla dnes rozhodnout o prodeji uhelné elektrárny v Počeradech.

Západoevropské akcie by měly na začátku seance hledat svůj směr.

Makroekonomický kalendář dnes nic zajímavého ve Spojených státech ani Evropě nenabízí.

Americká výsledková sezóna pokračuje v plném proudu. Mezi reportujícími dnes nalezneme například Procter & Gamble, Boeing nebo PepsiCo. V Evropě ráno zveřejnily výsledky hospodaření například Daimler, Saab či Credit Suisse a čekají nás ještě GlaxoSmithKline nebo Fiat Chrysler.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový index S&P 500 si v průběhu včerejší seance polepšil o 0,6 %, když hlavními tahouny byli těžaři a zpracovatelé komodit, jejichž akcie si připsaly 1,6 %. Dařilo se i ropným producentům, kteří zakončili se zisky ve výši 0,9 %. Ovace však patří především technologickému indexu Nasdaq, který díky včerejšímu zisku ve výši 0,7 % pokořil hranici 6000 bodů a vylepšil svoje historické maximum.

Zdá se, že optimismus na akciových trzích prozatím nevyprchává a i třetí seanci tohoto týdne končí asijské burzy v plusu. Největší zisky okolo jednoho procenta si připisují japonské tituly, následované australskými (+0,7 %), indickými (+0,6 %) a jihokorejskými akciemi (+0,5 %).

Sledovanou událostí bude dnes plánované oznámení chystaných změn v daňových zákonech Spojených států. Donald Trump již dříve mluvil o snižování daní pro fyzické osoby a rovněž nižším daňovém zatížení pro americké společnosti. Fiskální impuls v podobě nižšího zdanění by byl pozitivem pro další vývoj akciových trhů, na druhou stranu bude záležet především na tom, jak bude úspěšné hlasování o těchto změnách v parlamentu.

skoleni_4_3

CME

Mediální skupina CME zveřejnila výsledky hospodaření za první čtvrtletí. Tržby společnosti v prvním kvartále v porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostly v souladu s očekáváním trhu a naším odhadem o necelých 5 % na 135 mil. USD. O nárůst tržeb se postarala především zvýšená poptávka o televizní inzerci v Rumunsku, kde tržby společnosti rostly 20% tempem. Výrazně však posílily i výnosy z předplatného a poplatků, které především díky přechodu společnosti na placené kanály na Slovensku a ve Slovinsku vzrostly o 11 %. Růst ziskovosti výrazně předčil očekávání trhu i naše odhady, když OIBDA, která dosáhla 22,1 mil. USD, vzrostla skoro o 30 % především díky pokračujícímu růstu ziskovosti a tržeb v Rumunsku. Posílení ziskovosti podpořil i mírný růst ziskovosti v České republice a pouze mírný nárůst nákladů. Díky snížení průměrné úrokové sazby došlo k výraznému poklesu úrokových nákladů, které přispělo k zmírnění čisté ztráty společnosti na 11,1 mil. USD v porovnání s 40,7 mil. USD ztrátou z prvního čtvrtletí loňského roku.

Výsledky společnosti výrazně předčily očekávání trhu především v oblasti ziskovosti, což je po mírném zpomalení růstu v posledním čtvrtletí minulého roku dobrý signál, který by mohl mít pozitivní vliv na vývoj ceny akcií společnosti.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).