Hlavní navigace

Názory k článku Americký finanční expert radí čtenářům Měšce

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 12. 2001 19:23

  M.V. (neregistrovaný)

  Kam investovat volných dejme tomu 500 tis.Kč?
  Co si myslíte o hypotečních zástavních listech od Raiffeisen bank?

 • 4. 12. 2001 15:23

  Radek Němeček (neregistrovaný)

  Pokud vložíte jednorázově do stavebního spoření 100 tis., získáte čistý výnos téměř 8 % p.a. (po pěti letech). Nedoporučuji termínovaný vklad, kde se čistý výnos pohybuje kolem 3.5 p.a. Možná byste mohl zauvažovat o koupi bytu, ceny bytů jsou teď relativně nízké. Další dlouhodobou investicí je nákup podílových listů akciových a smíšených fondů (3-5 let i více). Kratší časový horizont, méně volatilní, ale zpravidla nižší výnos Vám přinese investice do peněžních resp. dluhopisováých fondů (1-2 roky). Vámi uváděný produkt neznám, ale hypotéční zástavní dluhopisy představují obecně bezpečnou a středně výnosnou investici. (jsou považovány za druhý nejbezpečnější CP po státních dluhopisech).

 • 18. 8. 2003 7:30

  Romana Hamplova (neregistrovaný)
  Proto se chci zeptat kam vložit 30000Kč z ukončeného stavebního spoření.Vím, že to není moc, ale ušetřit je dalo vcelku práci.
  Dále spořím já i manžel do penzijního fondu České pojišťovny (vstupní věk 25 a 28 po 100Kč každý) ukončení 55 letech. Máte představu o tom jaká částka se po těchto letech může zůročit a je tato forma výhodná? Dále má manžel důchodové pojištění se spořením (874 Kč z toho na spoření je částka asi 150 Kč)u České pojitovny (vstup 31let ukončení 55 let)ani tady nemám představu o možné dosažitelné částce. Pojištění má jenom on vycházela jsem z toho, že pokud umřu já on se s dcerou uziví lépe než já.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).