Hlavní navigace

Americké trhy zakončily obchodování poklesem

Martin Krajhanzl

Akciové trhy ve Spojených státech zažily negativní vývoj ve včerejší obchodní seanci, když všechny hlavní akciové indexy zakončily obchodování v záporných hodnotách.

Doba čtení: 2 minuty

Index S&P 500 po předchozím růstu oslabil o 0,52 % na 1685 b. Dow Jones ubral 0,73 % na 15337b. a technologický index Nasdaq Composite poklesl o 0,41 % na 3669 b.

Včerejší obchodování však bylo doprovázeno poměrně nízkou aktivitou, když zobchodované množství bylo 22% pod 100-denním průměrem. Jedním z důvodů, proč se akciové trhy dostaly pod prodejní tlak je opět obava, že se díky sílícím signálům o oživení globální ekonomiky zvyšuje pravděpodobnost zahájení utahování monetárních politik. Obchodování bylo také negativně ovlivněno zprávou od společnosti Macy’s Inc., které snížila svoji předpověď ziskovosti pro zbytek tohoto roku.

Nejhůře si vedl spotřebitelský sektor (-1,0%) společně s odvětvím utilit (-0,7%) a zdravotnictvím (-0,7%). Negativní nálada se přenesla také na asijské trhy, když index Nikkej 225 klesá o 2% a zatímco index Shanghai klesá o 0,2%. Josef Novotný, analytik, +420 224 995 213

dan_z_prijmu

V Egyptě byl vyhlášen výjimečný stav

Vláda v Egyptě včera vyhlásila výjimečný stav po dobu jednoho měsíce, a to s platností od včerejška.  Výjimečný stav byl vyhlášen po středu armádních sil s protestujícími islamisty. Situace v Egyptě se tak dále vyostřuje, což je negativní pro společnost Pegas Nonwovens, která v Egyptě (80km od Káhiry) nedávno uvedla do provozu novou výrobní linu. Tato výrobní linka by měla přidat k celkové kapacitě dalších 20 tisíc tun a pozitivně tak ovlivnit zisk na úrovni EBITDA, v roce 2014 očekáváme nárůst o 9%. Josef Novotný, analytik, +420 224 995 213

ČTÚ ponechal rezervované pásmo pro nového operátora

Český telekomunikační úřad v nadcházející aukci mobilních frekvencí vyčlení frekvence na 800 MHz a 1800 MHz pro nového operátora i přes protesty stávajících operátorů. ČTÚ chce aukci začít do 15. srpna, detailní podminky aukce oznámí dnes (Reuters). HDP v ČR ve druhém čtvrtletí rostlo o 0,7% kv./kv. Data ze statistického úřadu včera ukázaly, že HDP v ČR ve druhém čtvrtletí rostlo o 0,7% kv./kv., což bylo lepší než očekávání trhu (0,5%). ČR se tak vymanila po šesti čtvrletích z recese, která přinesla kumulovaný pokles HDP o 3,1%.

Našli jste v článku chybu?