Hlavní navigace

Americké trhy ovlivnily zprávy z Japonska

28. 8. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Americké trhy včera zavřely smíšeně, když po negativním začátku pozitivně zareagovaly na optimismus v Evropě. Hlavní akciové indexy zakončily následovně: S&P –0,05%. Nasdaq +0,11%, Dow Jones –0,25%.

Negativní informace přišly z Japonska, kde tamní vláda v pravidelné měsíční zprávě zhoršila výhled ekonomiky. Tato revize odráží zhoršující se výhled globální ekonomiky a velkou volatilitu kapitálových trhů. V konkrétních oblastech se jedná o zhoršení výhledu domácí spotřeby, export a importu a výstavby domů.

Evropská centrální banka kromě řešení akutních problémů tlačí na zmírnění podmínek na likviditu bank, které mají být platné od roku 2015 a zavádí je komise pro bankovní dohled v Baselu. ECB společně se spojencem Bank of France chce prosadit, aby se do likvidních instrumentů počítaly i jiné než dosud vyjmenované instrumenty. ECB přišla s touto myšlenkou z důvodu obavy, že by tato pravidla způsobila pokles poskytnutých úvěrů a tím zpomalení ekonomiky.
 
Anthony James Denny, zakladatel a donedávna i generální ředitel AAA Auto dnes oznamuje plán prodat svůj majoritní podíl v této společnosti. Celkově v současnosti Denny drží 77,56 % akcií, a to jednak skrze svou společnost Automotive Industries (73,79 %) a jednak na vlastní jméno (3,77 %). Konkrétní počet prodávaných akcií ale nebyl uveden a bude výsledkem dalších jednání, která by mohla trvat až dva roky. I když Denny již dříve nazna čoval, že se chystá na podnikatelský odpočinek, což potvrdil i jeho odchod z křesla CEO, tak prodej podílu v „jeho dítěti“ vnímáme překvapivě a z psychologického hlediska může krátkodobě působit i negativně na cenu akcií AAA Auto. Nicméně pravým impulsem pro cenu akcií bude až sjednaná dohoda, ve které budou konkrétně stanovená cena prodeje podílu i jeho přesného objemu. (Jiří Šimara)

skoleni_13_10

Odbory palubního personálu leteckého přepravce Lufthansa dnes na 10:00 svolaly schůzku, na které se bude diskutovat zahájení stávky. K tomuto kroku odbory přistupují poté, co v noci ztroskotala jednání s managementem ohledně mezd.

DNES OČEKÁVÁME:

Během dnešního dne budeme čekat na odpolední makrodata zejména z USA, když v 15:00 vyjde index cen domů Case-Shiller. V 16:00 pak přijdou data o spotřebitelské důvěry a Richmond Fed. V 10:30 bude dnes Španělsko prodávat pokladniční poukázky a v 11:00 bude poté Itálie prodávat dluhopisy se splatností v letech 2014, 2016 a 2019.

Autor článku

Autor je analytikem společnosti Cyrrus.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).