Hlavní navigace

Americké akciové trhy včera nenavázaly na pokles evropských burz

25. 11. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Americké akciové trhy včera nenavázaly na pokles evropských burz a hlavní indexy naopak nepatrně posílily. V nočním obchodování na asijských trzích převládaly menší tlaky na pokles, když kromě obav z eskalace napětí mezi Ruskem a Tureckem trhy negativně ovlivnilo také posílení jenu.

Hlavní události

Maďarsko by mohlo snížit sektorovou daň na banky.

Pegas Nonwovens zveřejní zítra ráno výsledky hospodaření za Q3 15.

Západoevropské akciové indexy by měly otevřít mírným růstem.

Z makroekonomických ukazatelů se dnes dočkáme celé řady údajů ze Spojených států, např. objednávek zboží dlouhodobé spotřeby.

Výsledky hospodaření dnes zveřejňuje např. producent stavebních materiálů LafargeHolcim nebo výrobce zemědělských strojů Deere&Co.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera nenavázaly na pokles evropských burz a hlavní indexy naopak nepatrně posílily. Za tím stály hlavně zisky energetických titulů poté, co sestřelení ruského letounu na turecko-syrské hranici zvedlo geopolitické napětí i ceny ropy. Americkým akciím pomohlo také potvrzení růstu tamní ekonomiky za třetí čtvrtletí o 2,1 %, zatímco nečekaně slabý index listopadové spotřebitelské důvěry se příliš neprojevil.

V nočním obchodování na asijských trzích převládaly menší tlaky na pokles, když kromě obav z eskalace napětí mezi Ruskem a Tureckem trhy negativně ovlivnilo také posílení jenu, které sráží většinu japonských akcií. Čínské indexy se naopak vymanily ze svých úvodních ztrát a např. index burzy v Šen-čenu roste skoro o 2 %.

Erste Group Bank

Agentura Bloomberg včera informovala, že podle nového návrhu zákonu by se v Maďarsku mohla snižovat bankovní daň. Banky s aktivy nad 50 mld. HUF nyní platí 0,53 % z aktiv, v příštím roce by to mohlo být 0,31 % a v letech 2017–18 jen 0,21 %. Součástí návrhu jsou i limity na výši zaplacených daní za celý sektor.

skoleni_29_6

Snížení daňové zátěže by mohlo podpořit úvěrování podniků i celkovou ziskovost bankovních domů. Analytici SG zatím možné daňové změny v Maďarsku nekomentovali, už ve své poslední analýze však čekali značné zlepšení ziskovosti Erste Group v zemi, a to především kvůli odhadovanému poklesu nákladů rizika.

Pegas Nonwovens

Společnost Pegas Nonwovens zveřejní zítra ráno před otevřením trhu výsledky svého hospodaření za Q3 15. Očekáváme pokles provozní ziskovosti kvůli nepříznivému vývoji cen polymerů. K meziročnímu propadu čistého zisku by pak měla přispět také absence vysokých kurzových zisků.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).