Hlavní navigace

Americké akciové indexy v pátek překonaly nejdelší sérii nárůstu z prosince roku 2010

13. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Fedu dělá stále starosti křehkost amerického trhu práce a podle presidenta San Francisco Fed nastal čas k uskutečnění třetího kola kvantitativního uvolnění.

I asijská obchodní seance byla ovlivněna očekáváním stimulů centrálních bank. Po zklamání z čínských makrodat z pátku vzrostl tlak na tamní centrální banku k silnějšímu a rychlejšímu zakročení. Nejodvážnější spekulace hovoří dokonce o tom, že tento krok přijde už v horizontu několika dnů.  Také Japonsko se potýká se slábnoucí ekonomikou. Dnes brzy ráno našeho času reportovalo nižší nárůst HDP, než se očekávalo (1,4 % vs. 2,3 %).  Podepsalo se na tom vyšší šetření ze strany obyvatel ale i nižší exporty, než s jakými odborníci počítali.

V uplynulých dnech byla hlavní pozornost v tématu evropské dluhové krize věnována Draghimu, případně jeho sokovi Weidmannovi. To by se nyní ovšem mohlo změnit. Z dovolené se vrací kancléřka Merkelová a už od středy bude jednat o dluhové krizi s premiérem Kanady Harperem. Dá se tak očekávat, že se hlavní pozornost médií ale i investorů stočí opět k ní.

Za 1H 2012 reportoval své výsledky německý E.ON. Tržby za prvních šest měsíců letošního roku dosáhly 65,4 mld. EUR a překonaly tak očekávání o 4 mld. EUR. Čistý zisk se zvýšil z 0,9 mld. EUR v loňském prvním půlroce na 3,3 mld. EUR. Management potvrzuje svůj výhled hospodaření pro letošní rok. (Jiří Šimara)

Continental pociťuje důsledky evropské dluhové krize. V rozhovoru pro německý deník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung to uvedl CFO společnosti Schaefer. Zhoršení podmínek vidí hlavně na trzích jižní Evropy, kde se propadají prodeje automobilů. Tento negativní vliv je ale Continental schopen kompenzovat na trzích mimo Evropu, zejména v Severní Americe. Tržby za 3Q očekává Schaefer mírně nižší než za 2Q kvůli sezónním vlivům. Zajímavá je i zmínka CFO o možném návratu titulu do prestižního německého akciového indexu DAX 30. Tento krok totiž označil Schaefer za pravděpodobný. (Jiří Šimara)

Dnes očekáváme:

Dnes nečekáme žádné významné makrodatum. V 11:00 proběhne aukce italských pokladničních poukázek s potenciálem úpisu až 8 mld. EUR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).