Hlavní navigace

Americké akcie vymazaly ztráty v průběhu dne

28. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera americké akciové indexy ke konci obchodování vymazaly většinu denních ztrát (S&P 500 –0,12 %, Nasdaq –0,14 %), které se prohloubily po horším, než očekávaném vývoji prosincové spotřebitelské důvěry, která místo mírného poklesu na 70 b. klesla na 65,1 b.

Celkově nervózní náladu kolem fiskálního útesu včera podpořil fakt, že Sněmovna reprezentantů včera nezasedala, za což slovně napadl šéf Senátu Harry Reid (demokrat) Johna Boehnera (republikán), že Sněmovnu vede jako diktátor – tím se snažil poukázat na fakt, že 3. ledna by mělo dojít k volbě nového šéfa Sněmovny a Boehner se podle Reida snaží udržet své šance na znovuzvolení na úkor nalezení shody s prodemokratickým Senátem do konce letošního roku, jinými slovy, že upřednostňuje své zájmy před zájmy USA. Později vyšla zpráva, že Sněmovna se sejde na zasedání v neděli 30. prosince.

skoleni_8_6

Akcie společnosti Research in Motion vyskočily o 11 procent v reakci na to, že začátkem příštího roku začne prodávat novou generaci svých mobilních zařízení. Asijské akciové indexy pokračovaly v posilování (Nikkei 225 +0,70 %, Hang Seng +0,08 %). V Japonsku nejvíce rostl sektor spotřebitelských služeb a naopak nejvíce klesala síťová odvětví. Evropské akciové indexy zahájily lehce v plusu. Stejným směrem otevřel i index pražské burzy. Martin Krajhanzl (Analytik)

ČEZ: mluvčí upřesnil včerejší zprávu o dodávkách uhlí pro Počerady

Mluvčí ČEZu nepotvrdil zprávu na webu ceskapozice.cz, že smlouva s Czech Coalem o dlouhodobých dodávkách uhlí pro elektrárnu Počerady byla dosažena. Upřesnil, že byla dosažena dočasná dohoda pro prvních deset dní v lednu a že jednání kolem dlouhodobých dodávek uhlí ještě neskončila (Reuters).

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).