Hlavní navigace

Americké akcie si včera polepšily o zhruba dvě desetiny procenta

2. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zveřejněná makroekonomická čísla vyzněla smíšeně, když překvapením byly předstihové indexy ISM, které překonaly očekávání, na druhou stranu útraty domácností za odhady zaostaly.

Hlavní události

Druhý blok jaderné elektrárny Temelín bude odstaven o zhruba dva týdny déle.

Marek Jelínek odchází z postu finančního ředitele NWR.

Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným růstem.

Ve Spojených státech budou dnes zveřejněny podnikové objednávky. V eurozóně se dočkáme spotřebitelské inflace.

Société Générale zvýšila doporučení na koupit pro realitní společnost Deutsche Wohnen.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie si včera polepšily o zhruba dvě desetiny procenta. Zveřejněná makroekonomická čísla vyzněla smíšeně, když překvapením byly předstihové indexy ISM, které překonaly očekávání, na druhou stranu útraty domácností za odhady zaostaly. Nejvíce se na úvod nového měsíce dařilo průmyslovým odvětvím, které přidaly čtyři desetiny.

Asijské burzy se dnes kromě čínských akcií nacházejí ve ztrátách. Nejhůře se daří australskému indexu, který odepisuje 1,7 %, ale o více jak jedno procento klesají i burzy v Indii či Jižní Koreji.

ČEZ

Na druhém bloku temelínské elektrárny probíhá plánovaná odstávka spojená s výměnou paliva v reaktoru. Odstávka se však protáhne o přibližně dva týdny, když důvodem jsou dodatečné práce, jejichž potřeba vznikla při závěrečné montáži reaktoru. Výroba elektřiny by měla být obnovena na začátku července.

NWR

Z postu finančního ředitele odešel Marek Jelínek, který pro společnost NWR pracoval 11 let. Měl by ho nahradit dosavadní šéf právního oddělení Boudewijn Wentink. Zprávu vnímáme spíše negativně, když právě Marek Jelínek byl ten, kdo většinou investorům prezentoval výsledky hospodaření firmy. Pro investory bude především důležité, zda firma bude i pod novým vedením pokračovat v úsporných opatřeních, která zmírňovala negativní dopad poklesu cen uhlí.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).