Hlavní navigace

Albánie zahájila řízení o odnětí licence ČEZ Shpendarje

19. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Albánský regulátor zahájil řízení o odnětí licence ČEZ Shpendarje (albánský monopolní distributor elektřiny, ve kterém má ČEZ 74% podíl). (LN, FleetSheet)

Ztráta licence je pro ČEZ jednou z cest, jak se může zbavit této problematické investice. Odchod z Albánie by byl pozitivní pro výsledovku ČEZ (firma již všechny albánská aktiva odepsala) a víceméně neutrální pro jeho cash flow (ztráty se kumulují na úrovni albánské dceřinky bez dopadů na českou matku). Petr Bártek, (Analytik)

Účto_tip_změny21

 Ranní komentář: Americké akcie si připsaly další týdenní ztrátu

Americké akciové indexy se v průběhu pátečního obchodování dokázaly otočit z počátečních ztrát a zaznamenat mírné zisky (S&P 500 +1,43 %, Nasdaq +0,38 %). I tak si ale v souhrnu připsaly další týdenní ztrátu okolo 1,5 % (a od nedávných voleb okolo 5 %). Říjnová průmyslová výroba svým meziměsíčním poklesem o 0,4 % zaostala za odhady (čekal se nárůst o 0,2 %). Obchodníci se už naplno připravují na hlavní nákupní sezónu v roce, která tradičně začíná Černým pátkem. Ten letos připadá na tento pátek, čili 23.11. V 16h SEČ vychází prodeje existujících domů (očekává se jen nepatrný meziměsíční pokles o 0,1 %).

Své kvartální výsledky dnes zveřejňuje potravinářská firma Tyson Foods (oč. upravený zisk na akcii 0,44 $, tzn. +70 % r/r, tržby oč. +1 % r/r). Asijské akciové indexy rostly, opět relativně nejlépe se dařilo japonským indexům (Nikkei 225 +1,43 %, Hang Seng +0,38 %). V Japonsku klesaly všechny sektory, nejvíce ropa a plyn a naopak nejméně finanční sektor. Evropské akciové indexy vstoupily do nového týdne růstem. Stejným směrem dnes otevřel i index pražské burzy. Martin Krajhanzl (Analytik) +420 224 995 434

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).