Hlavní navigace

Americké akcie se na směru neshodly, technologický Nasdaq na novém maximu

10. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zisky technologických titulů včera pomohly indexu Nasdaq jako jedinému americkému indexu posílit o 0,3 % a dosáhnout nového rekordu 6120 bodů.

Hlavní události

ČEZ koupil podíl v německé společnosti Cloud&Heat Technologies.

ČEZ prodá byty v Písnici firmě Office Rent Prachatice ze skupiny CIB Group za 1,3 mld. CZK.

Západoevropské akcie dnes zahájí poklesem.

V Evropě dnes bude nejsledovanější francouzská průmyslová výroba, která zřejmě v březnu alespoň částečně vykompenzovala únorový propad, za kterým stála nižší výroba elektrické energie díky teplému počasí. Hodnocení celého Q1 ale příliš růžové nebude. Předpokládáme, že výstup francouzského průmyslu během prvních tří měsíců letošního roku klesl o 0,8 % q/q. Ve Spojených státech odpoledne vyjdou pravidelné týdenní zprávy o počtu žádostí o hypotéku.

K výsledkové sezóně dnes přispěje v Evropě Eni, ING, Koninklijke Ahold Delhaize či UniCredit. V USA to pak budou Symantec a Twenty-First Century Fox.

Analytici Société Générale snížili doporučení na Držet francouzskému největšímu operátorovi dálnic v Evropě Eiffage.

Obchodování na zámořských trzích

Zisky technologických titulů včera pomohly indexu Nasdaq jako jedinému americkému indexu posílit o 0,3 % a dosáhnout nového rekordu 6120 bodů. Širší firemní index S&P 500 díky 0,7% ztrátám těžařských společností mírně oslabil o 0,1 % a ustoupil tak ze svého historického maxima. Nedařilo se ani utilitám a těžařským společnostem, které odepsaly 0,9 %. Volatilita na americkém akciovém trhu klesla na nejnižší úroveň za posledních 24 let, když investoři čekají na impulzy, které by určily další směr trhů. Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb již v příštím měsíci opět vzrostla po jestřábích projevech některých amerických federálních bankéřů.

Asijským akciím se vesměs daří. Hongkongské akcie přidávají okolo 1 %. Japonské akciové indexy Nikkei a Topix s oslabujícím jenem posílily o 0,2 a 0,4 %. Náladu na asijských trzích však kazí čínské akcie, které na šanghajských a šenčenských trzích ztrácí do 0,5 %. Jihokorejský Kospi negativně zareagoval na zvolení Moon Jae-ina novým presidentem a odepsal 0,9 %.

ČEZ

ČEZ koupil podíl v německé společnosti Cloud&Heat Technologies, která přináší řešení využívající teplo z datových serverů k vytápění a ohřevu vody pro komerční prostory. Výše transakce nebyla zveřejněna.

skoleni_29_6

Přestože je investice v souladu se strategickým zaměřením ČEZu na alternativní a distribuovanou energetiku, neočekáváme, že by zpráva měla mít zásadnější dopad na cenu akcií.

ČEZ oznámil, že prodá byty na sídlišti v Písnici firmě Office Rent Prachatice ze skupiny CIB Group, která podala druhou nejvyšší nabídku. Transakce, pokud bude uzavřena a vypořádána, přinese ČEZu 1,3 mld. CZK.
Zprávu hodnotíme pozitivně, neboť může zbrzdit propad čistého zisku, který společnost pro letošní rok odhaduje na úrovni 12–17 mld. CZK. Vzhledem k odstoupení původního vítěze a problémům okolo transakce, však neočekáváme, že by investoři a cena akcie na tuto předběžnou zprávu reagovali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).