Hlavní navigace

Americké akcie se mírným růstem dostaly na letošní maximum

3. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Americké burzy včera po úvodním poklesu nakonec přidaly několik desetin procenta a index S&P 500 se tak dostal na nejvyšší hodnotu od loňského listopadu.

Majitelé NWR hrozí české vládě arbitráží.

Západoevropské akcie by dnes měly otevřít menším růstem.

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude klíčová statistika z amerického trhu práce za květen, v eurozóně budou zveřejněny například dubnové maloobchodní tržby.

Analytici Société Générale včera snížili doporučení pro akcie Banco Comercial Portugues z „koupit“ na „držet“.

Obchodování na zámořských trzích

Americké burzy včera po úvodním poklesu nakonec přidaly několik desetin procenta a index S&P 500 se tak dostal na nejvyšší hodnotu od loňského listopadu. Do historického rekordu z května 2015 tak už zbývá jen něco málo přes procento. Nejvíce včera rostly farmaceutické akcie, stejně jako v Evropě naopak oslabil energetický sektor. Klesla totiž cena ropy, protože země OPEC se opět nedohodly na omezení produkce.

Asijské akciové trhy v nočním obchodování také mírně posílily. Po předcházejících propadech se částečně zotavily i japonské indexy, které tak snížily své celotýdenní ztráty na zhruba 1 %. O vysokých 7 % vyskočily díky nečekaně dobrým tržbám akcie obchodního řetězce Fast Retailing. Propadákem naopak byly akcie obchodníka s komoditami Noble Group (-13 %) kvůli zprávě o vydání nových akcií s obrovskou slevou vůči poslední tržní ceně.

skoleni_29_6

NWR

Majitelé krachující těžební společnosti NWR, sdružení ve skupině AHG (Ad Hoc Group), podle dnešních Lidových novin hrozí české vládě arbitráží z důvodu vměšování se do insolvenčního řízení dceřiné společnosti OKD. AHG to údajně naznačuje v dopise zaslaném na ministerstvo financí.

Zpráva nic nemění na tom, že akcie NWR jsou již pravděpodobně bezcenné. Obchodování s nimi je už zhruba měsíc pozastaveno a podle našeho názoru již ve hlavním segmentu pražské burzy nebude nikdy obnoveno.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).