Hlavní navigace

Americké akcie se mírným růstem dostaly na letošní maximum

Autor: Shutterstock
Josef Němý

Americké burzy včera po úvodním poklesu nakonec přidaly několik desetin procenta a index S&P 500 se tak dostal na nejvyšší hodnotu od loňského listopadu.

Majitelé NWR hrozí české vládě arbitráží.

Západoevropské akcie by dnes měly otevřít menším růstem.

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude klíčová statistika z amerického trhu práce za květen, v eurozóně budou zveřejněny například dubnové maloobchodní tržby.

Analytici Société Générale včera snížili doporučení pro akcie Banco Comercial Portugues z „koupit“ na „držet“.

Obchodování na zámořských trzích

Americké burzy včera po úvodním poklesu nakonec přidaly několik desetin procenta a index S&P 500 se tak dostal na nejvyšší hodnotu od loňského listopadu. Do historického rekordu z května 2015 tak už zbývá jen něco málo přes procento. Nejvíce včera rostly farmaceutické akcie, stejně jako v Evropě naopak oslabil energetický sektor. Klesla totiž cena ropy, protože země OPEC se opět nedohodly na omezení produkce.

Asijské akciové trhy v nočním obchodování také mírně posílily. Po předcházejících propadech se částečně zotavily i japonské indexy, které tak snížily své celotýdenní ztráty na zhruba 1 %. O vysokých 7 % vyskočily díky nečekaně dobrým tržbám akcie obchodního řetězce Fast Retailing. Propadákem naopak byly akcie obchodníka s komoditami Noble Group (-13 %) kvůli zprávě o vydání nových akcií s obrovskou slevou vůči poslední tržní ceně.

dan_nemovitost

NWR

Majitelé krachující těžební společnosti NWR, sdružení ve skupině AHG (Ad Hoc Group), podle dnešních Lidových novin hrozí české vládě arbitráží z důvodu vměšování se do insolvenčního řízení dceřiné společnosti OKD. AHG to údajně naznačuje v dopise zaslaném na ministerstvo financí.

Zpráva nic nemění na tom, že akcie NWR jsou již pravděpodobně bezcenné. Obchodování s nimi je už zhruba měsíc pozastaveno a podle našeho názoru již ve hlavním segmentu pražské burzy nebude nikdy obnoveno.

Našli jste v článku chybu?