Hlavní navigace

Americké akcie rostly 4. dnem v řadě

11. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera americké akciové indexy zaznamenaly mírné zisky (S&P 500 +0,03 %, Nasdaq +0,30 %), již 4. v řadě.

V 13:30 SEČ v USA vychází index nálady mezi malými podniky (oč. mírné m/m zhoršení na 92,5 b.) a dále v 14:30 SEČ obchodní bilance za říjen (oč. zvýšení deficitu na 42,7 mld. $). Dnes začíná dvoudenní zasedání Fedu, na jeho konci se čeká oznámení nového kola nákupu vládních dluhopisů, který nahradí končící program zvaný Twist (prodej dluhopisů s krátkou splatností a nákup dluhopisů s dlouhou splatností).

skoleni_8_6

Asijské akciové indexy se obchodovaly bez větších změn (Nikkei 225 –0,09 %, Hang Seng +0,02 %). Nejvíce rostl sektor ropa a plyn a naopak nejvíce klesal finanční sektor. Včera se nedařilo italským akciovým indexům (a také cenám italských vládních dluhopisů) po oznámení, že italský premiér Monti chce po projednání rozpočtu na příští rok podat demisi.

Důvodem k tomu je vyhrocení sporu s předchozím premiérem Berlusconim, jehož strana se v parlamentu postavila proti Montiho vládě, kterou dosud podporovala. V 11h SEČ vychází index ekonomické nálady ZEW (v SRN) za prosinec (oč. m/m zlepšení na –11,5 b., což by mělo potvrdit zlepšující se trend z posledních 3 měsíců). Evropské akciové indexy zahájily den mírným růstem. Stejným směrem otevřela i pražská burza. Martin Krajhanzl (Analytik)

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).