Hlavní navigace

Americké akcie pokračují v poklesu

Martin Krajhanzl

Americké akcie pokračují v poklesu. Pomohlo tomu i zvýšení nových žádostí v nezaměstnanosti v důsledku bouře Sandy.

Doba čtení: 1 minuta

Americké akciové indexy pokračovaly v poklesu (S&P 500 –0,16%, Nasdaq –0,35 %) a například index S&P 500 se tak dostal nejníže od letošního 25. července. Dopomohlo k tomu také výrazné zvýšení týdenního počtu nových žádostí v nezaměstnanosti na 439 tis. (čekalo se „jen“ 375 tis.) v důsledku bouře Sandy. Avšak v nejbližší době se dá ale očekávat pokles zpátky pod 400 tis. úroveň.

Kvartální tržby Wal-Martu navzdory meziročnímu růstu o 3,4 %, na kterém se negativně projevil silnější dolar, zaostaly za konsensem. I když jinak upravený zisk na akcii dopadl v souladu s odhady, poslalo to akcie společnosti o 3,6 % níže.

Britská ropná firma BP zaplatí v souvislosti s havárií ropné plošiny v Mexickém zálivu (v roce 2010) pokuty v celkové výši 4,5 mld. $. Jedná se tak o nejvyšší obdobnou pokutu v americké historii a firma ji bude splácet 5 až 6 let. 

V 15:15 SEČ vychází říjnová průmyslová výroba (očekává se meziměsíční nárůst o 0,2 %). 

dan_z_prijmu

Asijské akciové indexy rostly, nejlépe se opět dařilo japonskému indexu v očekávání opatření na stimulaci tamní ekonomiky (Nikkei 225 +2,20 %, Hang Seng +0,20 %). 

V Japonsku se nejvíce dařilo technologickému sektoru a naopak nejvíce klesala síťová odvětví. V 11h SEČ se zveřejňuje obchodní bilance eurozóny za září (očekává se zvýšení přebytku na 10 mld. €). Evropské akciové indexy zahájily lehce v plusu. Stejným směrem dnes otevřel i index pražské burzy. 

Našli jste v článku chybu?