Hlavní navigace

Americké akcie neudržely počáteční zisky

13. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera americké akciové indexy neudržely počáteční zisky a končily poblíž pátečního závěru (S&P 500 +0,01%, Nasdaq –0,02 %).


Po proběhlých volbách se do středu zájmu v USA dostává jednání o fiskálním útesu. Jde o to, že pokud se republikáni a demokrati nedohodnou, americkou ekonomiku v příštím roce zasáhnou automatické úspory v objemu asi 607 mld. $.

V této souvislosti se včera objevila zpráva, že znovuzvolený prezident Obama na tento týden pozval do Bílého domu lídry obou stran z Kongresu kvůli jednání o fiskálním útesu. I když developer Dr Horton příjemně překvapil na úrovni zisku na akcii (0,30 $ proti oč. 0,28 $), jeho marže meziročně stagnují a společnost varovala před výhled, když se obává, že pomalý růst zaměstnanosti může negativně ovlivnit prodeje nových domů. V 13:30 SEČ vychází index NFIB nálady mezi malými podniky (očekává se mírné m/m zlepšení na 93 b.).

Účto_tip_změny21

Své kvartální výsledky zveřejňuje například provozovatel hobbymarketů Home Depot (očekávaný upravený zisk na akcii 0,70 $, tzn. +17 % r/r, tržby +3 % r/r) a technologická firma Cisco Systems (oč. EPS 0,46 $, tzn. +7 % r/r, tržby +5 % r/r). Asijské akciové indexy zaznamenaly ztráty (Nikkei 225 –0,18 %, Hang Seng –0,89 %). V Japonsku se nejvíce dařilo sektoru ropa a plyn a naopak nejvíce klesal telekomunikační sektor. Ministři financí eurozóny na včerejším setkání probrali situaci Řecka.

Podle očekávání k uvolnění další tranše nedošlo, místo toho ale Řecko dostalo na zavedení všech úsporných opatření navíc 2 roky. V 12h SEČ vychází index podnikatelské nálady ZEW (SRN, za listopad), očekává se mírné zlepšení na –10 b. (z –11,5 b. v říjnu). Evropské akciové indexy zahájily mírným poklesem. Stejným směrem začalo obchodování i na pražské burze. Martin Krajhanzl

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).