Hlavní navigace

Americké akcie nakonec otočily do mínusu

15. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa.com
Americký akciový index S&P 500 neudržel svoje zisky ze začátku včerejšího obchodování a nakonec zakončil středeční seanci se ztrátou necelé jedené desetiny procenta.

Evropské akcie by dnes měly otevřít mírným poklesem.

Z dnešních makroekonomických dat budou investoři sledovat především maloobchodní tržby a průmyslovou výrobu ve Spojených státech. Budou zde zveřejněny i ceny průmyslových výrobců. Na evropském kontinentě se pak dozvíme finální údaje o vývoji spotřebitelských cen.

Analytici Société Générale zvýšili doporučení na koupit pro akcie polského rafinérského a petrochemického koncernu PKN Orlen. Nově začali pokrývat akcie německé energetické společnosti Uniper s nákupním doporučením.

skoleni_29_6

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový index S&P 500 neudržel svoje zisky ze začátku včerejšího obchodování a nakonec zakončil středeční seanci se ztrátou necelé jedené desetiny procenta. Nejhůře se vedlo energetickému sektoru, který přišel o 1,2 %. Naopak vítězem se staly technologické tituly, které podpořily svým růstem na 5měsíční maximum akcie Apple. U ostatních odvětví se zisky či ztráty pohybovaly do půl procenta.

Noční obchodování na asijských trzích bylo ovlivněno nižší obchodní aktivitou kvůli svátkům v Číně nebo Jižní Koreji. Zbylým trhům se ale příliš nedařilo, když hlavní brzdou byly japonské akcie, které přišly o 1,3 %. Od hlubších ztrát uchránily asijsko-pacifický region akcie v Hongkongu nebo Indonésii, které si připsaly 0,6 %, resp. 1,5 %.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).