Hlavní navigace

Alibaba vstoupí na burzu pravděpodobně za měsíc

15. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ajímavé informace, i když neoficiální, se dostaly na světlo světa dnes v noci, kdy bylo oznámeno, že roadshow firmy Alibaba před IPO by mělo začít 3.9.2014 a poběží dva týdny.

Evropské trhy dnes obchodují v černých číslech za absence nových významných makrodat a důležitých kurzotvorných zpráv z Evropy. Prakticky celý dnešní den se index DAX pohyboval ve 100bodovém koridoru  cca 9220 – 9320 bodů. Akcie společnosti Adidas jsou dnes jedny z mála klesajících akcií v indexu DAX, kdy po nárůstech z minulých dní narážejí na technickou rezistenci 60 EUR, konkrétně  odepisují 0,3 % na 59,54 EUR. Dobrý den dnes zaznamenávají akcie společnosti Deutsche Lufthansa, které rostou přes 2,1 % na 12,93 EUR díky zprávě, že němečtí zákonodárci zadali úkol ministru dopravy, aby zvýšil konkurenceschopnost německých leteckých firem.

skoleni_21_6

Z českého trhu dnes stojí za zmínku zejména akcie společnosti O2 CR, která poprvé od května letošního roku překonala úroveň 300 CZK za akcii. Za dnešním růstem mohou stát informace o možném budoucím rozdělení firmy na 2 nové subjekty. Zajímavé informace, i když neoficiální, se dostaly na světlo světa dnes v noci, kdy bylo oznámeno, že roadshow firmy Alibaba před IPO by mělo začít 3.9.2014 a poběží dva týdny. Samotné IPO by se tak mohlo uskutečnit někdy v polovině září a k oficiálnímu oznámení cenového pásma by mělo dojít 2.9.2014.

Na trzích v USA se obchoduje po otevření také v kladných číslech a to i díky makrodatům ohledně průmyslové produkce, která byla mírně lepší.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).