Hlavní navigace

Akvizice v technologickém sektoru pomohla kompenzovat ztráty ostatních odvětví

Autor: Shutterstock
Miroslav Frayer

Evropské akcie vstoupily do 29. týdne roku velmi vlažně, když index Stoxx 600 se pohybuje okolo pátečního zavíracího kurzu.

Skokanem dne se staly akcie britského vývojáře procesorů a software ARM, jehož akcie po zprávě o akvizici japonskou telekomunikační společností SoftBank vylétly o více jak 40 %. To podpořilo i nákup ostatních akcií v sektoru a informační technologie jako celek dnes dominovaly celému akciovému trhu se ziskem přes tři procenta. V průběhu dne však převažovaly sektory, kde se prodávalo, což kompenzovalo zisky technologických titulů. Nejvíce se investoři zbavovali akcií energetických a telekomunikačních firem (-0,9 %).

cestovko

Americké burzy zahájily mírným růstem. Index S&P 500 roste o zhruba jednu desetinu procenta. Výsledky zveřejnila další americká banka, a to Bank of America, která navázala na překvapení svých konkurentů, když zveřejnila lepší než očekávané výsledky ve všech svých čtyřech hlavních segmentech. Akcie tak na úvod dne rostou o necelé 1,5 %.

Pražská burza si z dnešní seance odnáší zisk ve výši 0,8 %. Největší radost měli akcionáři O2 Czech Republic, když akcie společnosti vzrostly o 5,5 %. Dařilo se rovněž všem třem bankovním domům, z nich si nejvíce polepšila Erste (+1,3 %). Naopak na chvostu zakončily akcie CME (-2,5 %) poté, co v minulém týdnu vyskočily o více jak 12 % a dnes tak část těchto zisků korigovaly. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem představoval něco málo přes 400 mil. Kč.

Našli jste v článku chybu?