Hlavní navigace

Akvizice v technologickém sektoru pomohla kompenzovat ztráty ostatních odvětví

18. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Evropské akcie vstoupily do 29. týdne roku velmi vlažně, když index Stoxx 600 se pohybuje okolo pátečního zavíracího kurzu.

Skokanem dne se staly akcie britského vývojáře procesorů a software ARM, jehož akcie po zprávě o akvizici japonskou telekomunikační společností SoftBank vylétly o více jak 40 %. To podpořilo i nákup ostatních akcií v sektoru a informační technologie jako celek dnes dominovaly celému akciovému trhu se ziskem přes tři procenta. V průběhu dne však převažovaly sektory, kde se prodávalo, což kompenzovalo zisky technologických titulů. Nejvíce se investoři zbavovali akcií energetických a telekomunikačních firem (-0,9 %).

skoleni_13_10

Americké burzy zahájily mírným růstem. Index S&P 500 roste o zhruba jednu desetinu procenta. Výsledky zveřejnila další americká banka, a to Bank of America, která navázala na překvapení svých konkurentů, když zveřejnila lepší než očekávané výsledky ve všech svých čtyřech hlavních segmentech. Akcie tak na úvod dne rostou o necelé 1,5 %.

Pražská burza si z dnešní seance odnáší zisk ve výši 0,8 %. Největší radost měli akcionáři O2 Czech Republic, když akcie společnosti vzrostly o 5,5 %. Dařilo se rovněž všem třem bankovním domům, z nich si nejvíce polepšila Erste (+1,3 %). Naopak na chvostu zakončily akcie CME (-2,5 %) poté, co v minulém týdnu vyskočily o více jak 12 % a dnes tak část těchto zisků korigovaly. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem představoval něco málo přes 400 mil. Kč.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).