Stávající doporučení
Stříbro Facebook
Směr Short Long
Otevřeno 20,31 73,50
Otevřeno 4.8.2014 11.8.2014
Cíl 18,70 78,50
Stop-loss 20,85 72,10
P/L (%) +1.96% --
Facebook long, otevření @ USD 73,50, cíl @ 78,50, stop-loss @ 72,10. Spekulace na obnovení růstu. Lock in úroveň USD 75,90 / 75,10. Časový horizont: 3 týdny.
Shrnutí
EURCZK
Momentum je prorůstové a euro překoupené. Silná překoupenost signalizuje vysoké riziko korekce.
USDCZK
Momentum je prorůstové, ale dolar je silně překoupený. Výrazně tedy roste riziko korekce. To dále zvyšuje blízkost hladiny 20,80.
EURPLN
Momentum je silně prorůstové. EUR blízko překoupenosti.Pravděpodobná je konsolidace kolem hladiny 4,19, možný je ale také další růst.
EURHUF
Momentum je silně prorůstové. Dynamika momenta ukazuje na další pokles, minimálně k 20-dennímu klouzavému průměru.
EURRON
Momentum je prorůstové. Zbývá prostor pro růst. Momentum však může brzy zeslábnout.
EURTRY
Momentum je blízko neutrálu. Pravděpodobná je konsolidace na klouzavých průměrech.
EURUSD
Momentum je silně propoklesové, ale euro je rovněž silně přeprodané. Pravděpodobně vypadá přechodný návrat k hladině 1,3488.
EURJPY
Momentum je propoklesové. Pravděpodobný je další pokles.
EURCHF
Momentum je propoklesové. Hladina 1,212 by měla další pokles zastavit.
Zlato
Zdá se, že korekce rychle ztrácí už tak slabé momentum. Pravděpodobně vypadá návrat k hladině 1288.
S&P 500
Tento týden očekáváme možný náznak oživení růstu. Klíčovými úrovněmi jsou seshora 50denní klouzavý průměr (zelená křivka) a zespodu 1 900 bodů.
Stoxx Europe 600
Očekáváme, že index se během týdne bude mít tendenci vrátit k 200dennímu klouzavému průměru (fialová křivka), který nejspíš otestuje. Spíše ale sázíme na to, že neúspěšně.
DAX
Pro tento týden očekáváme stabilizaci poblíž současných úrovní. Obnovení poklesu by mohlo vyvolat až další testování úrovně 9 000 bodů.
ČEZ
Čistě podle technických indikátorů bychom se přikláněli spíše ke scénáři, že ČEZ bude pokračovat v růstu. Největší vliv na další vývoj ale tentokrát budou mít fundamenty, neboli výsledky za 2Q14, které vychází 12.8.
Komerční banka
Pro další vývoj bude klíčové, zda se akcie Komerční banky udrží nad klesající trendovou linii (dle nás mírně pravděpodobnější scénář). Poté by další úrovní odporu byla úroveň 4 760 Kč.
Doporučení a názory v tomto materiálu jsou založeny čistě na technické analýze a tudíž nemusí být v souladu s naší fundamentální prognózou. Naše fundamentálně podložené názory a doporučení najdete v naší Měsíční strategii (www.investicnicentrum.cz).