Hlavní navigace

Akciovým trhům dochází dech, k růstu potřebují nový impuls

26. 1. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Evropské akcie rostou třetím dnem, když investoři zůstávají optimisty díky výsledkové sezóně a ekonomickému růstu. Je však patrné, že dalšímu růstu chybí síla.

Evropské akcie rostou třetím dnem, když investoři zůstávají optimisty díky výsledkové sezóně a ekonomickému růstu. Je však patrné, že dalšímu růstu chybí síla. Index Stoxx 600 v závěru seance přidává zhruba čtvrt procenta, přitom zisky v dopoledních hodinách dosahovaly téměř dvou třetin procenta. Rostoucí výnosy dluhopisů podporují ceny akcií finančního sektoru, který tak přidává další 0,3 %. Nejvíce rostoucím sektorem jsou však farmaceutické tituly, které si dnes připisují 1,1 %. Daří se i technologiím se ziskem 0,6 %.

skoleni_29_6

Americké akcie na začátku obchodování kolísají okolo středečního zavíracího kurzu. Aktuálně se tak index S&P 500 nachází v kladné nule. I na jednotlivých sektorech je patrná nižší aktivita, když jejich zisky či ztráty se pohybují do 0,6 %.

Pražská burza zakončila dnešní dění na nule. Vítězem čtvrteční seance se staly akcie mediální společnosti CME, které si polepšily bezmála o dvě procenta. S odstupem je následovaly akcie ČEZ, které přidaly dvě třetiny procenta. Unipetrol, který dnes reportoval výsledky nad očekávání, si odnáší 0,6% zisk. Vzestup těchto akcií však kompenzovaly poklesy u Erste (-1,0 %) nebo Monety (-0,2 %). Obchodní aktivita byla průměrná, když zobchodovaný objem dosáhl 0,662 mld. Kč.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).