Hlavní navigace

Akciové trhy v USA, Číně a UK dnes mají svátek

29. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americké akcie v pátek celý den hledaly směr. Přestože index S&P 500 zakončil víceméně na otevíracích úrovních, celotýdenní zisk 1,4 % mu stačil k překonání dalšího historického maxima.

Hlavní události

Penta oznámila zvýšení ceny pro odkup akcií společnosti Fortuna na 118,04 CZK na akcii.

Západoevropské akcie by dnes měly zahájit smíšeně.

Tři velké akciové trhy zůstanou dnes zavřeny. Různé státní svátky v Číně, USA a UK odloží začátek obchodování na úterý, a tak makroekonomický kalendář bude prázdný a obchodní aktivita výrazně podprůměrná. Asi nejsledovanější událostí bude vystoupení Maria Draghiho v Evropském parlamentu. Zajímavější pak budou informace o vývoji inflace v květnu, která podle nás i přes zlepšující se situaci na trzích práce na obou stranách Atlantického oceánu bude slabší a vyvolá otázky ohledně potřeby zpřísňování měnových politik.

V závěru výsledkové sezóny tento týden ze zajímavějších jmen přijdou na řadu už jen americký IT kolos Hewlett Packard a v Evropě nízkonákladová aerolinka Ryanair a německý obchodní řetězec METRO.

Société Générale začala pokrývat akcie francouzské biofarmaceutické společnosti Inventiva s doporučením Koupit.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie v pátek celý den hledaly směr. Přestože index S&P 500 zakončil víceméně na otevíracích úrovních, celotýdenní zisk 1,4 % mu stačil k překonání dalšího historického maxima. Dařilo se automobilkám s 1,1% zisky, mediálním skupinám v čele s Disney (+11,1 %) a Comcast (+1,4 %), ale i módním skupinám a potravinářům. Od větších zisků index brzdili především realitní developeři s 0,6% ztrátami a farmaceutické tituly, které ztratily 0,3 %. Obchodní aktivita byla před třídenním víkendem velmi vlažná.

skoleni_29_6

Asijské trhy při neúčasti Číny zahajují týden velmi vlažně. Hongkongská burza mírně roste do 0,3 %. Jihokorejský Kospi umazal veškeré své zisky ze začátku obchodování a míří k prvnímu poklesu po sedmi růstových seancích. Japonské akcie dosáhly mikroskopických zisků do 0,1 %.

Fortuna Entertainment Group

Vlastník Fortuny Penta oznámil zvýšení ceny pro odkup akcií společnosti Fortuna na 118,04 CZK na akcii z předchozích 98,69 CZK. Akcie Fortuny v pátek uzavřely na kurzu 108,90 CZK. Předpokládáme, že by zpráva měla mít pozitivní vliv na vývoj ceny akcií společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).