Hlavní navigace

Akciové trhy v červených číslech

Miroslav Frayer

Akciovým burzám se nedaří. Lepší výsledky hospodaření některých evropských firem zastínila nová prognóza Evropské komise ohledně budoucího vývoje eurozóny.

Pro letošní rok zrevidovala růst HDP na 0,8 % z předchozích 1,2 %, pro rok 2015 pak očekává 1,1 % namísto původních 1,7 %. Významná revize predikce proběhla především u dvou největších ekonomik starého kontinentu. Evropské akcie tak klesají zhruba o čtvrt procenta, nejhůře se pak daří energetickému sektoru, který odepisuje tři procenta. Ten tlačí dolů i nízké ceny ropy. Naopak v ziscích dnešní seanci končí farmaceutické a tabákové tituly.

V červeném dnes otevřely i akciové trhy v zámoří. S&P 500 klesá o necelé tři desetiny procenta, když podobně jako v Evropě jsou na vině především akcie ropných společností. Na náladě nepřidaly ani údaje o americké obchodní bilanci za září.

Pražská burza zakončila úterní seanci se ztrátou dvou desetin procenta. Nedařilo se oběma bankovním titulům, v minusu se však nacházely i další tituly včetně největší emise ČEZ. Jedinými akciemi, které si dnes polepšily, byla trojice ve složení Fortuna, VIG a Pivovary Lobkowicz. Akcie sázkařské společnosti vzrostly o velmi slušných 4,2 %. Ve čtvrtek by měla společnost zveřejnit částečné výsledky za třetí kvartál. Naše očekávání jsou optimistická, a pokud se naplní, měla by akciím vytvořit další podporu. 

Našli jste v článku chybu?