Hlavní navigace

Akciové trhy v červených číslech

4. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akciovým burzám se nedaří. Lepší výsledky hospodaření některých evropských firem zastínila nová prognóza Evropské komise ohledně budoucího vývoje eurozóny.

Pro letošní rok zrevidovala růst HDP na 0,8 % z předchozích 1,2 %, pro rok 2015 pak očekává 1,1 % namísto původních 1,7 %. Významná revize predikce proběhla především u dvou největších ekonomik starého kontinentu. Evropské akcie tak klesají zhruba o čtvrt procenta, nejhůře se pak daří energetickému sektoru, který odepisuje tři procenta. Ten tlačí dolů i nízké ceny ropy. Naopak v ziscích dnešní seanci končí farmaceutické a tabákové tituly.

skoleni_27_5

V červeném dnes otevřely i akciové trhy v zámoří. S&P 500 klesá o necelé tři desetiny procenta, když podobně jako v Evropě jsou na vině především akcie ropných společností. Na náladě nepřidaly ani údaje o americké obchodní bilanci za září.

Pražská burza zakončila úterní seanci se ztrátou dvou desetin procenta. Nedařilo se oběma bankovním titulům, v minusu se však nacházely i další tituly včetně největší emise ČEZ. Jedinými akciemi, které si dnes polepšily, byla trojice ve složení Fortuna, VIG a Pivovary Lobkowicz. Akcie sázkařské společnosti vzrostly o velmi slušných 4,2 %. Ve čtvrtek by měla společnost zveřejnit částečné výsledky za třetí kvartál. Naše očekávání jsou optimistická, a pokud se naplní, měla by akciím vytvořit další podporu. 

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).