Hlavní navigace

Akciové trhy stále nenalézají půdu pod nohama

9. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Šestý den v řadě se evropský index Stoxx 600 nachází v červeném. Dnes ze své hodnoty v závěru obchodování odepisuje dalších sedm desetin procenta.

 Nedaří se žádnému sektoru, nejhůře se vyvíjejí technologické a farmaceutické tituly. Dnes jsme se sice nějakého výrazného impulsu nedočkali, nicméně negativně na trhy působila zpráva o čínské inflaci, která může naznačovat, že tamější poptávka ztrácí dále na síle. Symbolem obchodování v posledních dnech či týdnech se už stalo vyjednávání Řecka ohledně svého dluhu. Německý DAX, který vstoupil včera do technické korekce, rovněž pokračoval v propadu a dnes ze své hodnoty ukrojil dalších 1,3 %, když telekomunikační sektor odepsal vysoká tři procenta.

Výprodeje prozatím pokračují i na americkém kontinentě. Nejsou však tak výrazné jako v případě Evropy, index S&P 500 klesá jen o dvě desetiny procenta. Zveřejněné statistiky oproti očekávání dopadly lépe, to klíčové však bude zveřejněno až ve druhé polovině týdne, a to maloobchodní tržby a spotřebitelská důvěra.

Pražská burza dnes klesla o půl procenta. Na propadu se nejvíce podepsaly akcie ČEZ a rakouských finančních titulů. Naopak akcie O2 pokračují ve své rallye a dnes si připsaly bezmála pět procent, čímž své zisky od rozdělení zvýšily téměř na 20 %. Druhým nejúspěšnějším titulem byly Pivovary Lobkowicz, které vzrostly o necelá tři procenta. Těm pomohla zpráva, že společnost by od roku 2016 mohla začít vyplácet dividendu. Výplatní poměr by se dle jejího šéfa Zdeňka Radila měl pohybovat v rozmezí 40 až 60 % čistého zisku.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).