Hlavní navigace

Akciové trhy reagovaly na FED

5. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akciové trhy dnes reagovaly především na prohlášení představitelů Fedu, kteří se v poslední době vyjadřují spíše pro utlumení kvantitativního uvolňování (QE3).

Index DAX se již od ranních hodin obchodoval okolo 1,0 % v červených číslech (přes den poklesl až na 8.182 bodů). Například Goldman Sachs a Deutsche Bank očekávají utlumení QE3 v září, přičemž konečné rozhodnutí bude samozřejmě záviset na nových makrodatech.

Ve 14:15 hod. přišla důležitá makrodata z US trhu práce. Změna počtu pracovních míst soukromého sektoru dle agentury ADP ovšem poklesla na 135 tis. (vs. 165 tis. očekávaných). Trhy v USA na to krátce po otevření reagovaly mírným poklesem. Krátce před pátou hodinou odpolední index S&P 500 klesá již o 0,7 % a DJIA o 0,6 %.

V současné době poklesly trhy o pár procent od jejich historických maxim, nicméně potenciál růstu je stále ve hře. Dokazují to i dnešní makrodata z US trhu práce, která vnesla investorům světlejší naději, že QE3 bude pokračovat a jen tak lehce ho Fed neutlumí. To bude v následujícím období pro trhy faktorem číslo 1. Právě tyto spekulace či poklesy okolo QE3 doporučuji využívat k nákupu amerických či německých akcií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).