Hlavní navigace

Akciové trhy na vlně mohutných výprodejů

9. 11. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Asijské akciové trhy procházejí obrovskou vlnou výprodejů v reakci na dosavadní výsledky prezidentských voleb, které ukazují na vítězství Donalda Trumpa.

Nejpostiženějším trhem je japonský, kde Nikkei 225 uzavřel se ztrátou 5,4 %, když tamní měna posílala vůči dolaru o více jak 2,5 %. Tři procenta ztrácejí indické akcie, o více jak 2,5 % přicházejí akcie v Hongkongu, Jižní Koreji nebo na Taiwanu.

Je jasné, že výprodeje se přesunout i na evropské akciové trhy. Obecně se dá pro globální finanční trh předpokládat výrazný nárůst volatility a přesun investorů k bezpečnějším aktivům, jako jsou dluhopisy rozvinutých zemí, měny zemí s vyrovnanou vnější pozicí nebo zlato. Na akciových trzích zprvu zřejmě dojde k výprodejům napříč všemi sektory. První silnější technická podpora pro S&P 500 je na hranici 1950 bodů, což je oproti aktuální úrovni zhruba o 9 % níže. Určitou zajišťovací strategií by mohly být dlouhé pozice v globálních farmaceutických společnostech nebo těžařích zlata. V dlouhodobějším horizontu by se mohlo dařit firmám s expozicí na americkou infrastrukturu nebo evropským defenzivním titulům. Naopak akcie společností s návazností na Mexiko či Jižní Koreu projdou zřejmě výraznou korekcí.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).