Hlavní navigace

Akciové indexy nadále padají

Miroslav Frayer

Evropské akciové burzy pokračují v poklesu. Ztráty po včerejším svátku doháněla i pražská burza.

Evropské akciové burzy pokračují v poklesu, dnes index Stoxx 600 umazává dalších 0,7 %. Investoři vyčkávají na vyjednávání Řecka se svými věřiteli, což na trzích zvyšuje rizikovou averzi a způsobuje odklon od akciových burz. Padají tak všechny sektory v čele s komoditními a energetickými společnostmi, jejichž akcie odepisují dvě procenta.

V červeném odstartovaly i akcie v zámoří. Index S&P 500 ztrácí podobně jako evropský index, tedy 0,7 %. I zde se nejméně daří těžařům v reakci na padající ceny komodit. Zítra neoficiálně začíná výsledková sezóna ve Spojených státech. Výsledky hospodaření za druhý kvartál zveřejní hliníkárna Alcoa. Dle odhadů podle agentury Bloomberg by měly společnosti v rámci indexu S&P 500 vykázat pokles zisku o 6,5 %.

Pražská burza po včerejším svátku doháněla ztráty okolních trhů. Index PX tak klesl o 1,3 %, když dolů jej stáhly zejména finanční tituly. Erste ztratila 3,8 %, VIG 2,5 % a Komerční banka 1,9 %. Naopak největší emise na trhu, ČEZ, pád indexu brzdil, když si v dnešní seanci připsal 1,3 %. Obchodní aktivita byla nadprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl tři čtvrtě miliardy korun, zatímco průměr za poslední rok je o 100 mil. Kč nižší.

Našli jste v článku chybu?