Hlavní navigace

Akciové indexy dnes mírně rostou

Josef Němý

Západoevropské burzy dnes přidávají několik desetin procenta a i třetí den tohoto týdne se tak obešel bez větších změn evropských indexů, které se drží na dohled nejvyšším úrovním od roku 2008.

Doba čtení: 1 minuta

Výsledková sezóna dnes přinesla pozitivní impulsy např. pro francouzského výrobce cementu Lafarge (+3 %) nebo dánský pivovar Carlsberg (+7 %). Také americké akcie zatím nepatrně rostou, což znamená, že se indexy S&P 500 a Dow Jones přibližují svým historickým rekordům. O 8 % vyletěly akcie výrobce navigací Garmin, který oznámil čtvrtletní výsledky i odhad tržeb nad očekávání trhu.

Pražská burza v souladu s hlavními trhy přidala 0,14 %. Nejvíce se dařilo akciím ČEZ, které růstem téměř o 2 % opět vylepšily své letošní maximum. Menší zisky si připsaly i obě banky, což ale kompenzoval 1,7 % pokles akcií pojišťovny VIG. Mnohem větší propad pak postihl akcie NWR (-8,6 %), které spadly již pátou seanci v řadě na nové historické minimum. Vzhledem k tomu, že ceny koksovatelného uhlí se drží na mnohaletém dně a firmu trápí obrovské zadlužení se obáváme, že cena akcií NWR bude pokračovat ve volném pádu, až dokud se firma nedohodne s věřiteli na restrukturalizaci dluhu a posílení kapitálu.

Našli jste v článku chybu?