Hlavní navigace

Akciové indexy dnes mírně rostou

19. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Západoevropské burzy dnes přidávají několik desetin procenta a i třetí den tohoto týdne se tak obešel bez větších změn evropských indexů, které se drží na dohled nejvyšším úrovním od roku 2008.

Výsledková sezóna dnes přinesla pozitivní impulsy např. pro francouzského výrobce cementu Lafarge (+3 %) nebo dánský pivovar Carlsberg (+7 %). Také americké akcie zatím nepatrně rostou, což znamená, že se indexy S&P 500 a Dow Jones přibližují svým historickým rekordům. O 8 % vyletěly akcie výrobce navigací Garmin, který oznámil čtvrtletní výsledky i odhad tržeb nad očekávání trhu.

Pražská burza v souladu s hlavními trhy přidala 0,14 %. Nejvíce se dařilo akciím ČEZ, které růstem téměř o 2 % opět vylepšily své letošní maximum. Menší zisky si připsaly i obě banky, což ale kompenzoval 1,7 % pokles akcií pojišťovny VIG. Mnohem větší propad pak postihl akcie NWR (-8,6 %), které spadly již pátou seanci v řadě na nové historické minimum. Vzhledem k tomu, že ceny koksovatelného uhlí se drží na mnohaletém dně a firmu trápí obrovské zadlužení se obáváme, že cena akcií NWR bude pokračovat ve volném pádu, až dokud se firma nedohodne s věřiteli na restrukturalizaci dluhu a posílení kapitálu.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).