Hlavní navigace

Akciové burzy pokračují v poklesech

18. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Ken Teegardin (Flickr.com)
V úvodu nového týdne evropské akciové burzy pokračují v poklesech, přestože se nejedná o tak výrazné pohyby jako v uplynulých dnech.

V úvodu nového týdne evropské akciové burzy pokračují v poklesech, přestože se nejedná o tak výrazné pohyby jako v uplynulých dnech. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách klesá o zhruba půl procenta, když největším propadákem jsou finanční tituly, které přicházejí o více jak 1,5 %. V zisku se drží akcie energetických a farmaceutických společností. Obchodní aktivita byla poměrně silná, když zobchodovaný objem byl o 40 % vyšší, než je průměr za posledních 30 dní. Na makrodata byl den chudý, to nejzajímavější z tohoto týdne nás čeká až ve čtvrtek, kdy bude zasedat Evropská centrální banka. Americké trhy jsou kvůli státnímu svátku dneska zavřené.

Pražská burza několik desítek minut před svým zavřením klesá o jedno procento. Za nedostatku nových firemních zpráv se nejhůře daří akciím ČEZ, které padají o 2,2 %. Ty od svého loňského maxima dosaženého v půlce dubna již ztratily více jak 40 %. Nedařilo se ale ani všem třem finančním titulům. V plusu se tak nachází trio defenzivních titulů v čele se Stock Spirits (+2,6 %). Kofola přidává 0,6 % a Philip Morris ČR 0,2 %. 

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).