Hlavní navigace

Akcie zareagovaly na BoJ, teď je čeká Fed

21. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Evropským burzám se dnes daří, když index Stoxx 600 několik desítek minut před uzavřením trhů roste o půl procenta.

Hlavním tahounem jsou finanční tituly, které si dnes připisují dvě procenta v reakci na ranní zasedání japonské centrální banky. Ta rozhodla, že sazby nezmění, ale že se bude snažit svými nákupy více korigovat vývoj výnosové křivky. Přes jedno procento si polepšily ještě telekomunikační tituly. Naopak mezi propadlíky jsou realitní developeři (-0,6 %) nebo síťová odvětví (-0,4 %).

21_5_skoleni

Akcie v zámoří otevřely plusem. Index S&P 500 přidává na úvod seance 0,5 %, když podporou jsou mu všechny sektory s výjimkou realit, které třetinu procenta odevzdávají. Obchodní aktivita je však ovlivněna čekáním na večerní výsledky ze zasedání americké centrální banky. Ta by sazby měnit neměla, ale bude zajímavý její pohled na stav světové ekonomické jedničky.

Na pražském parketu akcie celkově velkých změn nedoznaly. Index PX nakonec klesnul o necelou jednu desetinu procenta. Více jak jedno procento dnes ztratily hned čtyři tituly, z nichž se nejhůře dařilo O2 (-1,7 %). Naproti tomu po vzoru západoevropských finančních titulů vzrostly nejvíce akcie VIG (+1,8 %) a Erste (+0,7 %). Obchodní aktivita byla průměrná, když zobchodovaný objem přesáhl půl miliardy korun.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).