Hlavní navigace

Akcie Telefónica O2 by dnes měly klesnout. Proč?

Josef Němý

NWR se podařilo se dohodnout s věřiteli na zmírnění úvěrových podmínek, což může potěšit akcie. Opačný problém bude mít dnes zřejmě společnost Telefónica O2.

Doba čtení: 2 minuty

Hlavní události

Akcie TČR se dnes poprvé obchodují bez práva na výplatu celkem 30 Kč na akcii

NWR se dohodla s věřiteli revolvingového úvěru na zmírnění podmínek a odsouhlasení prodeje OKK

Evropské burzy by dnes měly otevřít silným růstem

Odpoledne budou zveřejněny pravidelné týdenní údaje z amerického trhu práce

Analytici Société Générale včera nově doporučili prodat akcie firem Glanbia a Inmarsat

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera stagnovaly, když se dařilo např. finančním titulům, klesl ale technologický Nasdaq. O 2 % posílily akcie hliníkárny Alcoa, která den předtím zahájila novou výsledkovou sezónu a potěšila investory ziskem i tržbami nad odhady. O více než 7 % naopak po neuspokojivých výsledcích a zhoršení celoročního výhledu spadly akcie Yum! Brands (vlastník řetězců rychlého občerstvení KFC, Pizza Hut atd.)

Noční obchodování na asijských trzích bylo smíšené; japonské akcie opět podpořilo oslabení jenu, ale většina ostatních burz klesla. Například jihokorejský index Kospi srazilo snížení předpovědi ekonomického růstu tamní centrální bankou pro rok 2014.

Telefonica ČR

Akcie TČR se dnes poprvé obchodují bez práva na dividendu ze zisku 20 Kč na akcii a platbu ze snížení kapitálu 10 Kč na akcii. Výplata obou částek začne 11. listopadu.

Akcie TČR by tak dnes měly klesnout přibližně o součet obou plateb, tj. 30 korun na akcii (přes 9 % z jejich včerejší ceny).

dan_z_prijmu

NWR

Těžební společnost NWR včera večer oznámila dohodu s věřiteli revolvingového úvěru o tom, že jeho podmínky nebudou testovány po zbývající dobu platnosti do 7. února 2014. Věřitelé navíc odsouhlasili prodej koksoven OKK a souhlasí s uvolněním zástav zajišťovaných právě touto divizí.

Revolvingový úvěr ve výši 100 mil. EUR není v současné době čerpán, a proto změna podmínek nebude mít dopad na likviditu NWR. Jakékoliv čerpání bude totiž podmíněno poměrem čistého dluhu k EBITDA pod 5×, což NWR letos nedosáhne. Přesto je však možná lehce pozitivní reakce ceny akcií díky tomu, že firma opět ukázala schopnost dohodnout se s věřiteli na zmírnění úvěrových podmínek.

Našli jste v článku chybu?