Hlavní navigace

Názory k článku Akcie rekordně padají. Blíží se další ekonomické dno?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 8. 2011 6:32

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Opravte si to!

  "Původní limit byl 14,3 miliardy dolarů neboli 14 300 000 000 000 dolarů"

 • 8. 8. 2011 7:59

  SRS (neregistrovaný) ---.gate.cable.virginmedia.com

  S těma dlouhýma a krátkýma jednotkama je to matoucí, já nikdy nevím, jestli autor myslel, že miliarda je anglický trilión nebo bilión, když se překládá ze zahraničních zdrojů. Zde se očividně spletl, Kdyby byl dluh 14,3 miliard USD, tak to zamáznou hned.

 • 8. 8. 2011 8:02

  SRS (neregistrovaný) ---.gate.cable.virginmedia.com

  Ona to bude spíše jen korekce, krize přijde později, až se bude zachraňovat Španělsko.

  Jinak teď bude potřeba pořádně podusit každou ratingovou agenturu, která vydá politicky nekorektní hodnocení.

 • 8. 8. 2011 8:55

  Kuzma (neregistrovaný) ---.a1m.cz

  Pokud by se od nominálního HDP (a to vůbec pomíjím nesmyslnost samotného HDP ukazatele a také pofidérní smysl započítívání onoho G) odečítala reálná (a nikoli oficiální/zma­ipulovaná) inflace (viz nezávislé statistiky), nebo kdyby se (v USA) odečítala inflace podle původní metodiky (z před2001, kdy byla účelově změněna), nikdy od té doby k žádnému růstu nedošlo a USA jsou v permanentní recesi!

  Je potřeba si uvědomit, že demokracie nutně vede k socialismu a ten nutně k hospodářskému kolapsu. Také je dobré vědět, že kupní síla všech měn v delším období směřuje k jejich vnitřní hodnotě. V případě papírových peněz tedy k ceně papíru ve sběrných surovinách.

  Toto tedy není přechodná "chřipka", ale počátek konce systému. Systému, který k tomu konci neodvratně a z principiálních příčin spěje. Systému, který si z morálního hlediska ani nic jiného nezaslouží. Nechat jedny hlasovat/rozhodovat o cizím životě a majetku je amorální.

 • 9. 8. 2011 18:37

  Mameluk (neregistrovaný) ---.185.broadband6.iol.cz

  Kapitalistický ideál je tak velmi rafinovaně imunizován vůči „slabosti", pramenící z morálních pochyb – není v něm totiž třeba brát ohledy na ostatní. Vždy je možno si říct: „Když jsem mohl já, můžeš i ty." Ostatní jsou tak efektivně vyloučeni z účasti na naplnění ideálu, aniž by jim zdánlivě kdokoliv upíral možnost dosáhnout jeho naplnění vlastními silami. Skutečnost, že ostatní nemohou, protože naplnění ideálu z mé strany znamená, že jsem ovládal zdroje, které ti ostatní již nemohou využít, a že já vlastním podmínky jejich práce, a tedy mám možnost efektivně jim bránit v tom, aby mohli i oni.

 • 9. 8. 2011 20:48

  SRS (neregistrovaný) 89.244.105.---

  Lidi jsou blbci a nechápou, že na světě není omezené bohatství a že i zaměstnanci můžou být nechutně bohatí. Jenže to by museli makat a mít jiné priotity. Sám patřím k těm, kteří píšou pitomé příspěvky na internetu, místo aby se věnovali zlepšování svých dovedností. Jsem ale dost uvědomělý, abych neměl potřebu obviňovat jiné z toho, že jsem nic nedokázal.

  To že někdo kontroluje něco neznamená, že nemůžete vyniknout. Viz vznik Google v době nadvlády Microsoftu nebo vznik Facebooku v době nadvlády Google.

 • 10. 8. 2011 0:17

  benzin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zrovna minulou stredu mel o tomhle zajimavou glosu Stanislav Komarek v moskitiere na Leonardu. A byl s Vami v prikrem rozporu a daval zapravdu Vasemu predrecnikovi. Ve zkratce pouze komentoval to ze kazda skupina lidi, se snazi stavet barikady proti tem kteri by se do te skupiny chteli dostat. Byva pak nepomerne slozitejsi prekonat uzke hrdlo vedouci do skupiny, nez se ve skupine udrzet.

  Tak treba je to videt na profesnich komorach (drive cechy). Dnes uz i kominik potrebuje na svou praci papir. To same plati o vzacnem zdroji napr. zemedelske pude. Takze svoji profesi zmenite az po nemalych investicich. Dalsim uzasnou zabranou, jsou statni urady. Zatimco pleban si na svem kamenitem policku obytny dum nepostavi (nezmeni uzemni rozhodnuti), bohaty si postavi na nejcenejsi pude klidne cely tovarni komplex. To uzke hrdlo je v tomto pripade dostatek penez na protlaceni zmeny uzemniho planu. Takovych uzkych hrdel je ve spolecnosti strasna spousta a kazda spolecnost je stavela (kastovnis systemy, slechta atd.), nicmene i v demokracii jsou a prechod mezi temito skupinami je velmi zridkavou udalosti. Kouzlo demokracie vsak spociva v tom, ze vam dava iluze ze tim vyvolenym muzete byt prave Vy.

  Vlastne vsude plati ono uzasne rozdeleni 20:80. Osumedesat procent veskere pudy vlastni dvacet procent obyvatel. Dvacet procent zlocincu spacha osumdesat procent vsech zlocinu. Osumdesat procent prostredku ve zdravotnictvi se spotrebuje pro leceni dvaceti procent pacientu atd. To ze demokracie toto ignoruje a snazi se tvrdit ze kazdy muze, jeste neznamena ze je to pravda. Pouze 20% muze (a uz jsou vicemene urceni), zbylych 80 nikdy moct nebude.

  P.S.: To ze bohatsvi je neomezene mnozstvi a jenom mym zvysenym usilim ho naroste je dost smesna predstava. Cele bohatsvi spolecnosti je v podstate rovne dostupnym zdrojum (omezeno) a praci lidi (omezeno), ta cast kterou muzete sam ovlivnit (vyssi kvalitu Vasi vlastni produkce) je nepatrna a v podstate se to rovna rozdilu mezi dobrym a spatnym remeslnikem. Ale ani z jednoho se nikdy nestanou bohaci. Bohacem se stane vlastnik zdroje, nebo ten ktery umi bohatnout z prace jinych lidi (tudiz zakonite, jenom zabere zdoje nekomu jinemu).

 • 10. 8. 2011 0:22

  Mameluk (neregistrovaný) ---.185.broadband6.iol.cz

  Benzin presne!! Hezky vysvetlene.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).