Hlavní navigace

Akcie přes komentáře Janet Yellen mírně vzrostly

18. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Americkým trhům se včera dařilo. Index S&P 500 přidal půl procenta a náchází se velmi blízko svému historickému maximu.

Hlavní události

Za poslední dva dny nebyly zveřejněny žádné podstatné firemní zprávy z českého trhu.

Západoevropské akcie by měly zahájit solidním růstem.

Makroekonomický kalendář je dnes nezajímavý. Budou zveřejněny pouze německé indexy průmyslových výrobců a platební bilance za celou EMU. V USA jsou to jen druhořadé sentiment indikátory.

Výsledková sezóna se blíží svému závěru. Dnes ale nereportuje žádná zajímavější firma v rámci amerického indexu S&P 500, ani evropského Stoxx 600.

Société Générale zvýšila doporučení na Držet pro akcie francouzského výrobce homeopatik Boiron. Nově doporučuje nakupovat akcie polského železničního přepravce PKP Cargo.

Obchodování na zámořských trzích

Americkým trhům se včera dařilo. Index S&P 500 přidal půl procenta a náchází se velmi blízko svému historickému maximu. Podporou mu byly zejména finanční tituly, které vzrostly o 1,3 %, téměř totožný zisk si připsali i prodejci luxusního zboží. S odstupem pak následovaly informační technologie. Na druhou stranu realitní developeři odepsali jedno procento. Energetické společnosti přišly o 0,7 % v reakci na padající ceny ropy.

Prohlášení Janet Yellen o blížícím se zvýšení úrokových sazeb se na akciových trzích příliš neprojevilo. Pravděpodobnost tohoto kroku na nadcházejícím prosincovém zasedání se již blíží 100 %, což znamená, že trh již téměř plně se zpřísněním měnové politiky kalkuluje.

skoleni_13_10

Asijské trhy se během nočního obchodování vyvíjely smíšeně, neměly jednotný trend. Zatímco japonské, australské nebo indické akcie rostly, čínské, jihokorejské či malajsijské několik desetin procenta odepisovaly. Zajímavý je dlouhodobější vývoj u japonského Nikkei 225, který si dnes polepšil o 0,6 % a vstoupil tak do býčího trhu, který je indikován minimálně 20% růstem od posledního dna. Toho index dosáhl v červnu letošního roku. Jedním z hlavních důvodů stojících za tímto vývojem je slábnoucí japonský jen vůči americkému dolaru, jenž od svého téměř tříletého minima, kterého dosáhl v srpnu, ztratil již skoro 11 %.

Dnes se bude na akciových trzích hledat těžko nový impuls. Makroekonomická data jsou nezajímavá a ani výsledková sezóna nenabízí nic atraktivního. Obchodování tak bude zřejmě spíše poklidné.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).