Hlavní navigace

Akcie neudržely počáteční zisky v reakci na pokles US nezaměstnanosti

8. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pátek americké akciové indexy neudržely počáteční zisky v reakci na zveřejněný pokles míry nezaměstnanosti z 8,1 % na 7,8 % (S&P 500 –0,03 %, Nasdaq –0,42 %).

Tvorba pracovních míst v září dopadla víceméně v souladu s očekáváním. Dnes se v USA kvůli svátku (Columbus Day) neobchoduje. Asijské akciové indexy mírně ztrácely (jihokorejský Kospi 225 –0,67 %, Hang Seng –0,62 %). V Jižní Koreji se relativně nejlépe dařilo síťovým odvětvím a naopak nejvíce klesal sektor ropa a plyn.

V 12h SELČ vychází srpnová průmyslová výroba v SRN (očekává se –0,6 % m/m, –1,6 % m/m). Evropské akciové indexy začínají nový týden mírným poklesem. Dnes vyšla důležitá česká makrodata, která v souhrnu zaostala za odhady: míra nezaměstnanosti v září stoupla na 8,4 % (očekávala se stagnace na 8,3 %) a srpnová průmyslová výroba zaznamenala meziroční pokles o 3,1 % (očekávala se meziroční stagnace). Pražská burza vstoupila do nového týdne oslabením. Martin Krajhanzl (Analytik) +420 224 995 434

školení účto Kučerová

ČEZ vyřadil Arevu z tendru na Temelín

V pátek ČEZ vyřadil Arevu z tendru na stavbu dvou bloků v JE Temelín. Důvodem k tomu je, že francouzská společnost nesplnila zákonné požadavky ani další definovaná vylučovací kritéria tendru. Areva se chce proti rozhodnutí odvolat (Reuters).

Zbývajícími uchazeči jsou Westinghouse a konsorcium vedené společností Atomstrojexport. Vítěz by měl být známý do června 2013 a smlouva podepsána do konce příštího roku. Podle našeho názoru mají zbývající dva uchazeči lepší historii projektů realizovaných v poslední době. Proto zprávu hodnotíme neutrálně (ačkoli čím více uchazečů, tím samozřejmě lépe).

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).